STS
fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Vision Strikers uciszają Acend. starxo i zeek spadają do drabinki przegranych VCT Masters

W kolejnym dniu rozgrywek w ramach VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie Acend podejmowało koreańskie Vision Strikers. Pojedynek ten miał zadecydować o tym, kto zakwalifikuje się do play-offów turnieju. Drużyna Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta poległa w starciu z mistrzami Korei i zmierzy się już wkrótce ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Paper Rex oraz […]

W kolejnym dniu rozgrywek w ramach VALORANT Champions Tour 2021 w Berlinie Acend podejmowało koreańskie Vision Strikers. Pojedynek ten miał zadecydować o tym, kto zakwalifikuje się do play-offów turnieju. Drużyna Patryka „starxo” Kopczyńskiego i Aleksandra „zeeka” Zygmunta poległa w starciu z mistrzami Korei i zmierzy się już wkrótce ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Paper Rex oraz SuperMassive Blaze.

Vision Strikers 2 : 0 Acend
Haven 13:7 Icebox 13:9  Ascent

Wybór pierwszej mapy należał do koreańskiej formacji i zdecydowała się ona na Haven. Ekipa Kima „staxa” Gu-taeka rozpoczęła w świetny sposób, wygrywając pierwsze dwie rundy i zapewniając sobie komfortową sytuację ekonomiczną. Drużyna z Polakami na pokładzie oddawała jednak cios za ciosem i wkrótce spotkanie nieco się wyrównało. Pierwsza połowa mapy zakończyła się jednak z wynikiem 4-8 dla VS i wszystko wskazywało na to, że był to świetny dobór terenu dla Koreańczyków. starxo i zeek robili, co mogli, jednak Strikers wyglądało zbyt dobrze i nie pozwoliło Acend na wygranie więcej niż siedmiu rund.

Zaraz potem przeszliśmy na Icebox, które wybrali reprezentanci Europy. Tutaj sprawy również nie miały się za dobrze na początku. Formacja ze wschodu zdominowała pierwsze pięć rund i mogła zrelaksować się w dość wygodnej pozycji lidera. Wkrótce potem Acend przebudziło się i za sprawą świetnej zagrywki Mehmeta „cNeda” İpeka udało się nieco dogonić rywala. Pierwsza połowa na Iceboxie zakończyła się z wynikiem 7-5 dla Koreańczyków. Ci nie zamierzali jednak kontynuować trwonienia swojej przewagi. Po zamianie stron odzyskali swoją moc i już nawet magia tureckiej supergwiazdy nie mogła dać zbyt wiele. cNed czarował operatorem i widać było, że starxo i spółka są głodni tego zwycięstwa, lecz ten głód nie został zaspokojony.

Niestety wraz z tą porażką Acend będzie musiało zagrać jeszcze jedno spotkanie, aby zapewnić sobie awans do play-offów. Ekipa Polaków zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Paper Rex oraz SuperMassive Blaze. Ten będzie miał miejsce w środę o godzinie 15:00.

15 września

Grupa A

15:00 Paper Rex vs SuperMassive Blaze BO3

Wszystkie mecze berlińskich finałów VALORANT Champions Tour 2021 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 13 września 2021

– 1. x-kom AGO 5952 pkt Furlan – F1KU – snatchie – rallen – leman – minirox (t) 1  2. Wisła All iN! Games Kraków 4277...