STS
Wisła All iN!
fot. Wisła All iN! Games

Niespodzianka! Wisła All iN! Games Kraków z nową sekcją

Jeśli zapomnieliście o istnieniu esportowej sceny Dota 2, nie winimy was. My też zaglądamy na to podwórko tylko wtedy, gdy Michał „Nisha” Jankowski akurat wygrywa jakiś prestiżowy turniej. Najwyższy jednak czas pościerać kurze i przypomnieć sobie, co i jak. A to dlatego, że niespodziewanie w MOBĘ ze stajni Valve zainwestowała jedna z czołowych polskich organizacji. Powitajcie nową sekcję w Wiśle All iN! Games Kraków!

Zacznijmy od gracza, którego nick powinien wam coś mówić. Natan „Exotic_Deer” Michalewicz był w końcu częścią Teamu Kinguin oraz Let’s Do It, wraz z którymi godnie reprezentował nasz kraj na międzynarodowej arenie. Niemniej to dawne dzieje, bo zespół ten zakończył działalność w ówczesnym kształcie jeszcze w 2018 roku.

Oprócz Michalewicza o dobro Białej Gwiazdy dbać będą także Marcel “Ekken” Hołowienko, Kuba “Jacob” Staniszewski, Marcin “Molex” Bucki oraz Patryk “Crush” Jednak, a także menedżer dywizji, Michał „Guerilla” Dziwak, oraz Tomek „bandit” Borys, którego starsi stażem kibice na pewno kojarzą z wielu występów w roli komentatora, czy to Doty 2, czy też CS:GO. Zespół niedawno odbył tygodniowy bootcamp, który organizacja wykorzystała jako okazję na przygotowanie materiałów mających niebawem lepiej przedstawić sekcję esportowej Polsce.

– Od samego początku celem sekcji był permanentny rozwój. Nie tylko w obszarach dywizji, które stanowią podstawę działalności sekcji esportowej, ale również szukanie nowych możliwości rozszerzania tej działalności. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego faktu, że możemy powołać kolejną dywizję w ramach naszych struktur. Dota 2 idealnie wpisuje się w strategię rozwoju sekcji oraz idealnie pasuje do oczekiwań naszych partnerów biznesowych – stąd ten wybór. Mamy też nadzieję na pozytywne ożywienie sceny w Polsce. Angażując się w Dota 2, stajemy w szeregu między innymi z takimi globalnymi markami jak PSG czy też AS Monaco – mam nadzieję, że będzie nam dane zmierzyć się z nimi w niedługim czasie! – powiedział Menadżer Sprzedaży i E-Sportu w Wiśle Kraków, Mieszko Łabuz.

Cieszymy się, że Wisła Kraków wzięła nas pod swoje skrzydła. Czujemy, że ta więź z organizacją będzie czymś specjalnym. Na pewno pomoże popchnąć polską scenę wzwyż i tym samym nakręcić polskich fanów Doty 2. Uważamy, że posiadamy potencjał, motywację i przede wszystkim wierzymy w to, że jesteśmy w stanie osiągnąć wiele. Jako kapitan cieszy mnie, że będę mógł grać z takimi zawodnikami i wiem, że dobrze dobrałem karty. Naszym pierwszym głównym celem będzie dostanie się do następnej ligi DPC. Jazda, Jazda, Biała Gwiazda! – skomentował Ekken.

Ten dzień jest dla mnie bardzo wyjątkowy, ponieważ spełniają się moje trzy marzenia. Po pierwsze i najważniejsze to znowu fani Doty w Polsce będą mogli kibicować drużynie z naszego kraju. Po odejściu dywizji Doty w Kinguin przez kilka lat nie mieliśmy takich możliwości. Wierzę, że ta drużyna dostarczy nam wielkich emocji i powalczy o sukcesy na arenie międzynarodowej. Jestem ogromnie zaszczycony, że Wisła zaproponowała mi dołączenie do drużyny w roli castera i hosta. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie i docenienie mojej osoby w świecie esportu. Grając w przeszłości w III lidze piłki nożnej, nigdy nie sądziłem, że w przyszłości będę mógł w jakiejkolwiek roli pojawić się w tak utytułowanym klubie – zakończył bandit.

Skład Doty 2 w Wiśle All iN! Games Kraków wygląda następująco:

  • Natan “Exotic_Deer” Michalewicz
  • Marcel “Ekken” Hołowienko
  • Kuba “Jacob” Staniszewski
  • Marcin “Molex” Bucki
  • Patryk “Crush” Jednak
  • Michał „Guerilla” Dziwak – menadżer
  • Tomek „bandit” Borys – host
Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dziś pierwszy dzień zamkniętych kwalifikacji do IEM Fall. Na linii startu ENCE i nie tylko

Już za parę godzin zainaugurowane zostaną zamknięte kwalifikacje do IEM Fall 2021, które posłuży jako ostatnie wydarzenie z serii Regional Major Ranki...