STS
fot. ESL/Helena Kristiansson

Kadrowe problemy w MIBR, organizacja sięga po weterana

Okazuje się, że Ricardo „⁠boltz⁠” Prass nie będzie jedynym graczem, który nie będzie mógł wspomóc swoich kolegów z MIBR podczas jesiennej fazy grupowej BLAST Premier 2021. Na zawodach zabraknie również Marcelo „⁠chelo⁠” Cespedesa. Weteran ściągnięty z emerytury W przypadku boltza o absencji przesądziło zakażenie COVID-19, przez które 24-latek na kilka dni trafił nawet do szpitala. […]

Okazuje się, że Ricardo „⁠boltz⁠” Prass nie będzie jedynym graczem, który nie będzie mógł wspomóc swoich kolegów z MIBR podczas jesiennej fazy grupowej BLAST Premier 2021. Na zawodach zabraknie również Marcelo „⁠chelo⁠” Cespedesa.

Weteran ściągnięty z emerytury

W przypadku boltza o absencji przesądziło zakażenie COVID-19, przez które 24-latek na kilka dni trafił nawet do szpitala. Jeżeli zaś chodzi o chelo, to ten wziął udział w wypadku drogowym, podczas którego doznał kontuzji. – chelo nie jest wystarczająco sprawny, by móc z nami podróżować. Obecnie dochodzi o siebie w domu i korzysta z pomocy fizjoterapeuty. chelo, mamy nadzieję, że wkrótce poczujesz się lepiej, bo chcemy, byś wrócił do nas tak szybko, jak to tylko możliwe – przyznał trener zespołu, Alessandro „⁠Apoka⁠” Marcucci. Co w tej sytuacji? Cóż, już od jakiegoś czasu wiemy, że miejsce Prassa tymczasowo zajmie występujący na co dzień w akademii MIBR Breno „⁠brnz4n⁠” Poletto.

Z kolei awaryjnym następcą Cespedesa został Renato „nak” Nakano. 34-latek ma za sobą bogatą karierę rozpoczętą jeszcze w czasach Counter-Strike’a 1.6. Ostatni oficjalny mecz rozegrał on jednak w grudniu 2020 roku, po czym zawiesił myszkę na kołku i dołączył do MIBR jako trener strategiczny. – Oczywiście dam z siebie wszystko. Nie jestem co prawda na najwyższym poziomie, ale mimo to będziemy próbować. Czasami coś takiego działa. Do meczu z G2 podejdziemy z pewnością siebie. Nie ma na nas żadnej presji – stwierdził Nakano. On i jego koledzy swoje najbliższe spotkanie rozegrają 20 września o godzinie 16:30, mierząc się wówczas ze wspomnianym już G2 Esports.

Skład MIBR podczas BLAST Premier Fall Groups 2021:

  • Gustavo „⁠yel⁠” Knittel
  • Raphael „⁠exit⁠” Lacerda
  • Bruno „⁠shz⁠” Martinelli
  • Breno „⁠brnz4n⁠” Poletto – zmiennik
  • Renato „⁠nak⁠” Nakano – zmiennik
  • Alessandro „⁠Apoka⁠” Marcucci – trener

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec mistrzostw, do widzenia. Anonymo nie zagra ani na IEM Fall, ani na Majorze

Organizatorzy Intel Extreme Masters Fall 2021 podążyli za swoimi kolegami z tradycyjnych sportów drużynowych. W piłce nożnej czy siatkówce od pewnego...