Już jutro Ninjas in Pyjamas przystąpi do rywalizacji w fazie grupowej BLAST Premier Fall 2021. Niemniej już teraz wiemy, że skandynawski skład o awans na jesienne finały powalczy osłabiony, gdyż nie będzie mógł skorzystać ze wsparcia swojego szkoleniowca.


Wszystko o BLAST Premier Fall Groups 2021:


NIP angażuje tymczasowego trenera

Björn "THREAT" Pers za wyniki NIP-u odpowiada od stycznia 2020 roku, a kilka miesięcy temu doprowadził swoich graczy do czołowej czwórki ESL Pro League Season 13. Teraz jednak został on tymczasowo wykluczony przez sprawy prywatne, które stanęły na przeszkodzie jego uczestnictwu w grupowych zmaganiach. – Ze względu na pewne nieprzewidziane, krótkotrwałe okoliczności o charakterze prywatnym istniała możliwość, że nie byłbym dostępny w czasie rozgrywania spotkań. Dlatego uznaliśmy, że lepiej będzie, jeżeli jako trener zgłoszony zostanie ktoś, kto na pewno będzie mógł być z drużyną. Ja nadal jestem w stu procentach zaangażowany w pracę z zespołem i mam nadzieję, że będę obecny także w trakcie turnieju, chociaż nie na serwerze – przyznał THREAT w oświadczeniu przygotowanym dla serwisu HLTV.

W związku z tym organizacja postanowiła poszukać chwilowego zastępstwa we własnych szeregach. Ostatecznie zastępcą THREATA został Jonas "calc" Gundersen – w przeszłości zawodnik m.in. SK Gaming i Teamu Dignitas, a od stycznia 2020 roku COO NIP-u. Co ciekawe, Duńczyk nigdy wcześniej nie miał okazji, by próbować swoich sił jako szkoleniowiec. Czeka go więc prawdziwy chrzest bojowy, bo przecież poza MIBR, z którym jego zawodnicy zaczną przygodę z turniejem, na drodze Ninjas in Pyjamas potencjalnie mogą stanąć również niezmiennie groźne BIG i G2 Esports. A tymczasem możliwe do zdobycia bilety na jesienne finały są tylko dwa.

Skład Ninjas in Pyjamas podczas BLAST Premier Fall Groups 2021:

  • Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
  • Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
  • Hampus „⁠hampus⁠” Poser
  • Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz
  • Linus „⁠LNZ⁠” Holtäng
  • Jonas "calc" Gundersen – trener