Astralis i Team Vitality mają już zapewniony awans na jesienne finały BLAST Premier 2021. Grupowe zmagania jednak nadal trwają, a już dziś do gry wejdą ekipy skupione w zbiorze B. A wśród nich szukające drogi do wyjścia z kryzysu G2 Esports.


Wszystko o BLAST Premier Fall Groups 2021:


Kadrowe problemy uczestników grupy B

Nikola "NiKo" Kovač i spółka niedawno otrzymali bolesny, upokarzający cios, jakim był ich występ w ESL Pro League Season 14. Popularni Samurajowie jeszcze przed startem zmagań uważani byli za jednego z faworytów do mistrzowskiego tytułu. Tymczasem nie tylko nie awansowali nawet do play-offów. G2 przegrało bowiem wszystkie pięć spotkań! Z jednej strony takiego rozstrzygnięcia nikt się nie spodziewał, a z drugiej z pewnością mocno podkopało ono morale bałkańsko-francuskiego składu, który teraz spróbuje wyjść na prostą. A okazję ku temu będzie mieć naprawdę przednią, bo jego pierwszym rywalem podczas jesiennej odsłony BLAST Premier będzie MIBR, który na serwerze zamelduje się z aż dwoma zmiennikami – tymczasowo przesuniętym z akademii Breno „⁠brnz4nem⁠” Poletto, a także 34-letnim Renato „⁠nakiem⁠” Nakano, który ostatni oficjalny mecz rozegrał w grudniu ubiegłego roku.

A skoro już o kadrowych problemach mowa, to z tymi mierzyć się muszą również Ninjas in Pyjamas oraz BIG, które dziś stoczą bezpośredni pojedynek. Obie te ekipy nie mogą wszak skorzystać ze wsparcia swoich szkoleniowców, których z udziału w zawodach wyeliminowały problemy natury osobistej. Jednakże lepiej z poszukiwaniem zastępstwa poradziła sobie niemiecka organizacja, gdyż jej skład poprowadzi Nikola "LEGIJA" Ninić, który w przeszłości pełnił już rolę głównego trenera BIG. Z kolei NIP wspomagać będzie Jonas "calc" Gundersen. Duńczyk co prawda ma za sobą dość bogatą karierę w CS-ie 1.6, w której trakcie grał m.in. dla SK Gaming i Teamu Dignitas, ale nie miał jeszcze okazji, by zebrać jakiekolwiek szkoleniowe doświadczenie. Czeka go więc prawdziwa szkoła życia.

Harmonogram grupy B BLAST Premier Fall Groups:

20 września
16:30 G2 Esports vs MIBR BO3
19:30 Ninjas in Pyjamas vs BIG BO3
21 września
16:30 finał drabinki wygranych BO3
19:30 1. runda drabinki przegranych BO3
22 września
16:30 finał drabinki przegranych BO3
20:30 finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu tutaj.