STS
Jankos grupy Worlds
fot. Riot Games

Rogue w zbiorze śmierci, MAD Lions całkiem szczęśliwe. Znamy grupy Worlds 2021

Największe wydarzenie roku w League of Legends zbliża się wielkimi krokami. Worlds 2021 startuje już w październiku, a dzisiaj mogliśmy poznać rozstawienie w grupach. Wszystko jest już jasne i nie musimy już się modlić o szczęśliwy los dla europejskich ekip. Losowanie miało też polski akcent, ponieważ do koszyków sięgał nikt inny, jak Marcin „Jankos” Jankowski. Nie przedłużając: oto grupy Worlds 2021!

Grupy w fazie play-in

Grupa A
Hanwha Life Esports
Hanwha Life Esports LNG Esports Infinity Esports PEACE RED Canids
Grupa B
Beyond Gaming Cloud9 Unicorns of Love Galatasaray Esports DetonatioN FocusMe

Jako pierwsze zostały rozlosowane grupy w ramach fazy play-in. Tutaj Europa nie miała swojego reprezentanta, jako że Rogue automatycznie awansowało do głównego wydarzenia, w związku z absencją Wietnamu. Niemniej jednak etap ten będzie wciąż bardzo emocjonujący i nie zabraknie tutaj naprawdę silnych ekip. Tylko cztery drużyny będą mogły zapewnić sobie awans, stąd też rywalizacja będzie z pewnością niezwykle zacięta.

Wszyscy z pewnością będą z uwagą obserwować potyczki w grupie A, gdzie trafiły dwie wschodnie drużyny: Hanwha Life Esports oraz LNG Esports. Oprócz tego w pierwszym zbiorze zobaczymy też Infinity Esports, PEACE oraz RED Canids.  To niezwykle szczęśliwy traf dla Cloud9, które uniknęło starcia z reprezentantami z League of Legends Pro League oraz League of Legends Champions Korea w grupie. Nie oznacza to jednak, że zbiór ten będzie łatwy. Wręcz przeciwnie, Chmury będą musiały zmierzyć się z Unicorns of Love oraz Beyong Gaming, które z pewnością będą chciały stworzyć zagrożenie dla ekipy z Północnej Ameryki. Zespół Luki „Perkza” Perkovicia spotka się też z Galatasaray Esports i DetonatioN FocusMe. Obie te formacje mają spory potencjał, na zostanie czarnym koniem turnieju.

Grupy głównego turnieju Worlds 2021

Faza grupowa będzie niezwykle emocjonująca. Jankos wylosował niezwykle ciężki zbiór A, gdzie zmierzą się m.in. DWG KIA oraz FPX. Do tych dwóch ekip dołączy niestety Rogue, które będzie mialo niezwykle małe szanse na awans, biorąc pod uwagę świetną formę wschodnich drużyn. Nie będę przesadzać, jeśli powiem też, że grupa A jest niesławną grupą śmierci. Następny zbiór też wygląda niezwykle wyrównanie. Tam trafiło EDward Gaming, 100 Thieves oraz T1. Polski leśnik miał dość szczęśliwą ręką dla Fnatic, które trafiło do trzeciej grupy. Tam trafiło też PSG Talon oraz Royal Never Give Up. Ostatni zestaw zawiera w sobie MAD Lions, Gen.G oraz Team Liquid i jest to chyba jedno z lepszych obrotów spraw, na jakie mistrzowie League of Legends European Championship mogli liczyć.

Grupa A
DWG KIA FPX Rogue TBD (play-in)
Grupa B
EDward Gaming 100 Thieves T1 TBD (play-in)
Grupa C
PSG Talon Fnatic Royal Never Give Up TBD (play-in)
Grupa D
MAD Lions Gen.G Esports Team Liquid TBD (play-in)

Pierwszy etap Worlds 2021 rozpocznie się już 5 października. Na chwilę obecną szczegółowy harmonogram nie jest znany, ale organizatorzy powinni ujawnić go w najbliższym czasie. Więcej informacji dotyczących tegorocznych mistrzostw świata w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szczęście w nieszczęściu. Vizicsacsi zastąpi toplanera PEACE na Worlds 2021!

Start Mistrzostw Świata League of Legends już za pasem, a drużyny powoli docierają na Islandię, gdzie mają odbyć się zawody. Nauczeni doświadczeniem w...