Już za sześć dni rozpocznie się Intel Extreme Masters Fall 2021. Podczas imprezy reprezentanci sześciu regionów stoczą ostateczny bój o awans na PGL Major Stockholm. Bój, który z pewnością do łatwych należeć nie będzie – i to nie tylko z uwagi na poziom prezentowany przez rywali. Jesienny IEM wykorzysta bowiem najnowszą aktualizację CS:GO.

Duże zmiany w CS:GO, a czasu do IEM Fall niewiele

Oficjalnie potwierdzono, że podczas ostatniego turnieju Regional Major Rankings wykorzystywana będzie najnowsza wersja Counter-Strike'a: Global Offensive. – Jeżeli chodzi o ostatnie aktualizacje CS:GO, to IEM Fall jako usankcjonowany przez Valve turniej wykorzystywać będzie ostatnią wersję gry. Wyrzucanie wyposażenia, zaktualizowane wersje Dusta2 i Ancient, a także wszystkie inne zmiany dokonane w najnowszych patchach będą obowiązywać – możemy wyczytać w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez organizatorów. A to oznacza, że gracze nie mają zbyt wiele czasu, by przystosować się do nowych, dość drastycznie zmienionych realiów.

Warto wszak przypomnieć, że aktualizacja, która zadebiutowała na serwerach publicznych CS:GO w nocy z wtorku na środę, zmieniła naprawdę dużo. Przede wszystkim od teraz gracze będą mogli wyrzucać nie tylko bronie, ale również i granaty. A to może być wykorzystywane również do baitowania rywali, którzy np. odwrócą się przed flashem zakładając, że ten może ich oślepić. W znacznym stopniu wpływa to również na podejście do ekonomii oraz możliwość przewidywania wyposażenia, które posiada rywal, na co uwagę zwracała już część profesjonalnych graczy. Dodatkowo znaczącą modyfikację otrzymał również Dust2, gdzie resp terrorystów został odseparowany od mida. Więcej na temat wspomnianego patcha przeczytać można pod tym adresem.

Ostatni etap walki o Majora

Intel Extreme Masters Fall 2021 rozegrane zostanie między 29 września a 10 października, aczkolwiek czas trwania imprezy różnić się będzie w zależności od regionu. Różna będzie także możliwa do zdobycia pula nagród – w Europie walka toczyć się będzie wszak o 105 tysięcy dolarów, podczas gdy w Ameryce Południowej, Azji i Oceanii do wygrania będzie po 10 tysięcy dolarów. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji – do dywizji europejskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do północnoamerykańskiej po naciśnięciu na stronę prawą.