W minionych dniach cztery formacje zapewniły już sobie awans na jesienne finały BLAST Premier 2021. Ale to jeszcze nie koniec! Wciąż bowiem czekamy na końcowe rozstrzygnięcia w grupie C, która już dziś wystartuje. I zapewni nam polski akcent.


Wszystko o BLAST Premier Fall Groups 2021:


Snajperski pojedynek mantuu i s1mple'a

Za ten odpowiedzialny będzie Mateusz "mantuu" Wilczewski. Rodzimy snajper i jego koledzy z OG z pewnością zaliczani są do grona kandydatów do awansu, ale też nie będzie im łatwo. Wystarczy wspomnieć, że pierwszą przeszkodą na drodze międzynarodowego składu będzie najlepszy zespół świata, Natus Vincere! A to oznacza, że przed nami pasjonujące snajperskie pojedynki pomiędzy Oleksandrem "s1mplem" Kostylievem a mantuu właśnie. Ukrainiec i Polak odpowiadać będą w dużej mierze za siłę ognia swoich zespołów, a ich postawa może mieć kluczowe znaczenie w kwestii tego, kto ostatecznie opuści serwer jako zwycięzca i przybliży się tym samym do upragnionego awansu.

Niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że nie tylko dwie wspomniane wyżej drużyny o ten  awans walczą. Wszak swoje aspiracje mają również FaZe Clan i Complexity Gaming, które w piątek stoczą bezpośredni pojedynek. Ten będzie mieć szczególny wydźwięk dla Marcelo "coldzery" Davida. Utytułowany Brazylijczyk ostatnie dwa lata swojej kariery spędził w FaZe, ale niedawno tymczasowo zasilił szeregi Complexity. A to oznacza, że już w swoim debiucie w nowych barwach będzie on mógł utrzeć nosa byłym klubowym kolegom. Nie wiadomo jednak, w jakiej konkretnie dyspozycji będzie 26-latek, który ostatnie oficjalne spotkanie rozegrał ponad cztery miesiące temu.

Harmonogram grupy C BLAST Premier Fall Groups:

24 września
16:30 Natus Vincere vs OG BO3
19:30 FaZe Clan vs Complexity Gaming BO3
25 września
16:30 finał drabinki wygranych BO3
19:30 1. runda drabinki przegranych BO3
26 września
16:30 finał drabinki przegranych BO3
20:30 finał BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESPORT NOW na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Fall Groups 2021 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu tutaj.