STS
przedsezon 2022 riot lol
fot. Riot Games

Przedsezon 2022 z nowymi przedmiotami. Znamy pierwsze szczegóły dodatków

Sezon 11 w League of Legends jeszcze trwa, ale Riot Games już informuje nas o nadchodzących zmianach w zbliżającym się przedsezonie. Pierwsze szczegóły poznaliśmy już jakiś czas temu, teraz jednak deweloperzy postanowili uchylić rąbka tajemnicy na temat modyfikacji przedmiotów. W artykule z serii Stan Rozgrywki dowiadujemy się, że możemy oczekiwać sporej metamorfozy dla magów, obrońców oraz zabójców. Co przyniesie więc Przedsezon 2022?

Przedsezon przyniesie nowe przedmioty

W tekście Riot Brightmoon przypomina, że nadchodzący przedsezon będzie raczej skupiał się na doskonaleniu istniejących systemów niż wprowadzaniu nowych. W artykule dowiadujemy się głównie informacji na temat nowości w przedmiotach. Deweloperzy planują dodanie komponentu defensywnego z obszaru Zaginionego Rozdziału. Jak czytamy, niektórzy magowie borykają się z brakiem wpływu na mapę. To wynika z tego, że łatwo jest ich usunąć z mapy. Nowy przedmiot mityczny będzie chronił magów dzięki redukcji nadchodzących obrażeń. Drugi item, jaki zostanie wprowadzony, będzie legendarny. Pomoże on czarodziejom przedrzeć się przez tarcze przeciwników. To oznacza dodatkową penetrację magii przeciwko wrogom z niskim poziomem zdrowia oraz tym, którzy przed chwilą korzystali z tarczy. Ma to być atrakcyjny dodatek dla postaci preferujących burst.

Trochę miłości od Riotu mogą także spodziewać się obrońcy. Ci z dolnej linii nie mają wielkiego wyboru i zazwyczaj kończą z Naszyjnikiem Żelaznych Solari. Deweloperzy planują więc dodanie ofensywnej opcji w postaci przedmiotu mitycznego, który nagrodzi ich za przedzieranie się przez przeciwną drużynę. Kiedy nasza postaci unieruchomi oponenta, wszyscy jego sojusznicy będą otrzymywać dodatkowe obrażenia. Jak przyznaje Brightmoon, będzie to zmodyfikowana wersja Maski Otchłani.

Kolejną opcją dla obrońców będzie nowy przedmiot legendarny. Ten zostanie nakierunkowany na graczy górnej alei i zapewni sporą dawkę many oraz pewien ciekawy efekt. Po każdym unieruchomieniu lub spowolnieniu wroga będziemy mogli sięgnąć po manę, aby uzyskać dodatkową obronę. Co to dokładnie oznacza? Zapewne dowiemy się już wkrótce.

Coś dla zabójców

Na sam koniec deweloperzy zostawili zmiany, jakie spodobają się graczom zabójców. Jak podkreślono w artykule, większość przedmiotów dla tej klasy postaci koncentruje się obecnie na zadawaniu obrażeń eksplozywnych. To jak najbardziej zrozumiałe, ale Riot uznał, że przyda się trochę różnorodności w sklepie. Dlatego też wprowadzony zostanie przedmiot dla zawodników, którzy preferują cykliczne użycie zaklęć nad szybką wysyłkę wroga do fontanny. Nowy dodatek będzie legendarny i pozwoli nam częściej używać naszych umiejętności. Poza tym dostaniemy też nowy efekt. Za każdym razem, kiedy oponent zginie w ciągu 3 sekund od zadania mu obrażeń, czas odnowienia naszej superumiejętności zmniejszy się.

To na razie wszystko, co postanowiono zdradzić o nowym przedsezonie. Oprócz tego można też się spodziewać ulepszeń systemu run, smoków oraz nagród, o czym pisaliśmy w tym miejscu.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

jdm64 powróci do esportu jako... trener dywizji VALORANTA w FaZe?

Swego czasu Josh "jdm64" Marzano występował w czołowych formacjach Counter-Strike'a w Ameryce Północnej. Jednakże przez ostatnie dwa lata nie był obec...