STS
fot. x-kom AGO

AGO w finale europejskiego Funspark ULTI 2021 Season 3!

Niedawne plotki sugerowały, że w kolejnych tygodniach x-kom AGO może przejść kadrową rewolucję. Jednak nim ona ewentualnie nastąpi dotychczasowi reprezentanci Jastrzębi będą mieli okazję, by sięgnąć po jeszcze jeden wspólny sukces. Dziś bowiem zapewnili oni sobie awans do wielkiego finału europejskiego Funspark ULTI 2021 Season 3.

Słabe początki…

Łatwo jednak bynajmniej nie było, bo rywale Polaków, czyli Macedończycy z BLUEJAYS, nie mieli zamiaru łatwo się poddać. I dali temu mocny wyraz już na pierwszej mapie, którą był wybrany przez nich Mirage. Formacja z Bałkanów mimo gry w ataku i przegranej pistoletówki pewnie kontrolowała przebieg wydarzeń na serwerze i nie miała większych problemów ze zdominowaniem AGO. Nie był to nawet efekt fenomenalnej gry jednego graczy – po prostu cała drużyna stanowiła kolekty, który w pierwszej połowie przejechał się po zawodnikach znad Wisły, oddając im zaledwie cztery rundy. Mimo tak niekorzystnego obrotu spraw Jastrzębie po zmianie stron podjęły jeszcze próbę comebacku i udało im się nawet odrobić sporą część strat. Niemniej przy wyniku 12:8 BLUEJAYS wrócili na zwycięską ścieżkę i nie zeszli z niej aż do momentu, gdy przypieczętowali swoje zwycięstwo w stosunku 16:8.

…i miłe zakończenie

W tych okolicznościach Karol „rallen” Rodowicz i spółka musieli szukać swojej szansy na Ancient. Tak więc szukali i ją znaleźli. Wszak tym razem to AGO wystartowało lepiej, chociaż również zaczęło w napadzie. Mimo to Polacy w trakcie pierwszych piętnastu rund wypracowali sobie pewną przewagę, która tuż przed przerwą wynosiła trzy oczka. Ba, po przejściu do obrony bynajmniej nie zatracili oni animuszu i pewnie parli po swoje, triumfując ostatecznie 16:10. Wobec tego o losach awansu musiało przesądzić Inferno, gdzie do pewnego momentu obie drużyny szły ze sobą łeb w łeb. Co więcej, w drugiej połowie to BLUEJAYS prowadzili już 13:10, ale wówczas rodzimy skład zdobył się na ostatni zryw. Ten był wymierny w skutkach, bo pozwolił ekipie rallena zgarnąć aż sześć punktów z rzędu i zamknąć całą mapę wynikiem 16:13. Tym samym to właśnie Jastrzębie wygrały cały półfinałowy mecz 2:1.

Czas na finał!

A to oznacza, że podopiecznych Mikołaja „miniroxa” Michałkowa od zdobycia mistrzowskiego tytułu dzieli już tylko jedno spotkanie. To odbędzie się już jutro, tj. 26 września o godzinie 15:00. Wówczas też rywalem Polaków będzie zwycięzca toczącego się właśnie meczu pomiędzy Copenhagen Flames a Lyngby Vikings. A o co toczyć się będzie gra? Cóż, mistrz europejskiego Funspark ULTI 2021 Season 3 wzbogaci się o 15 tysięcy dolarów, a także otrzyma 20 rankingowych punktów – te ostatnie będą miały wpływ na to, kto w grudniu uda się do Chin na lanowe finały tegorocznej odsłony Funspark ULTI.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
przedsezon 2022 riot lol

Przedsezon 2022 z nowymi przedmiotami. Znamy pierwsze szczegóły dodatków

Sezon 11 w League of Legends jeszcze trwa, ale Riot Games już informuje nas o nadchodzących zmianach w zbliżającym się przedsezonie. Pierwsze szczegół...