STS
fot. EXCEL ESPORTS

Największy transfer w historii sceny FIFY? EXCEL zaangażowało mistrza ePremier League

EXCEL ESPORT już od dawna powiązane jest ze światem piłki nożnej – wszak w ubiegłym roku ambasadorem organizacji został gracz Tottenhamu Hotspur i reprezentacji Anglii,Dele Alli. Teraz jednak formacja postawiła kolejny krok i oficjalnie otworzyła dywizję FIFY.

Mistrz wirtualnej Premier League zmienia barwy

Co więcej, jej pierwszym członkiem został nie byle kto. EXCEL postawiło bowiem na Thomasa „Toma” Leese’a, który w przeszłości związany był m.in. z FUTWIZ i Fnatic, a ostatnio reprezentował barwy Hashtag United. 22-letni Brytyjczyk ma już na swoim koncie spore sukcesy, wszak to on w ubiegłym roku mógł pod banderą Watfordu świętować zdobycie mistrzostwa ePremier League. Ponadto kilka miesięcy temu wraz z angielską drużyną narodową wygrał europejskie eliminacje do odwołanego ostatecznie FIFAe Nations Cup 2021. Mówimy tutaj więc o utytułowanym graczu, którego przenosiny samo EXCEL określa mianem „największego transferu w historii sceny FIFY”.

Jestem dumny, że dołączam do EXCEL jako pierwszy w historii graczy FIFY – przyznał Tom. – Gdy tylko EXCEL odezwało się do mnie po raz pierwszy z pomysłem wspólnej pracy, od razu zdobyło moją uwagę. Dążenia organizacji do tego, by stale się poprawiać i jej zaangażowanie w to, by dołączyć do profesjonalnej sceny FIFY, naprawdę mnie ekscytują. Sam chcę wprowadzić swoją dyspozycję na wyższy poziom i kontynuować swój rozwój. Czuję, że EXCEL to idealne miejsce, by tego dokonać. Wierzę, że ja i organizacja dzielimy wspólną wizję i dążenia, by ugruntować swoją pozycję na scenie. Nie mogę się już doczekać, by tego dokonać – dodał.

Były trener damie również dołącza do EXCEL

Co ciekawe, na samym Leesem wzmocnienia w szeregach EXCEL się nie kończą. Menadżerem dywizji FIFY został wszak były profesjonalny gracz i trener, Nathan „Zelonius” Horton. Brytyjczyk jako szkoleniowiec miał okazję pracować w AS Romie Fnatic, gdzie pomagał Damianowi „damie” Augustyniakowi. Teraz zaś będzie asystować swojemu rodakowi, wspomnianemu Tomowi, ale nie tylko, bo w najbliższym czasie EXCEL ma zaprezentować swojego kolejnego zawodnika. Wcześniej zaś potwierdzono, że do ekipy dołączył David Ellis. Ten odpowiadać będzie za kreowanie wizerunku zawodników i bez wątpienia ma w tym spore doświadczenie, gdyż przez lata jako profesjonalny fotograf wspomagał największe gwiazdy futbolu, takie jak chociażby Leo Messi, Cristiano Ronaldo czy też Jack Grealish.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zaczęli jako mem, skończyli jako mistrzowie. Shanghai Dragons triumfują w Overwatch League!

Początki Shanghai Dragons w Overwatch League były naprawdę trudne. Stołeczna ekipa śrubowała mało chlubny rekord porażek z rzędu i w gruncie rzeczy by...