W regionie Oceanii wszystko jest już jasne. Zgodnie z oczekiwaniami tamtejszy bilet na PGL Major Stockholm 2021 zgarną Renegades, którzy przypieczętowali swój awans jeszcze przed końcem Intel Extreme Masters Fall 2021.

Renegaci z podwójnym awansem

Simon "Sico" Williams i koledzy od samego początku cyklu Regional Major Rankings byli niekwestionowanym faworytem swojego regionu. I było to w pełni zasłużone, bo to właśnie oni wygrali trzy dotychczasowe turnieje RMR, tj. ESL One Road to Rio, Perfect World Oceania League oraz EPIC League. Mimo to jednak nadal potrzebowali oni udanego występu podczas IEM Fall – i ten faktycznie był dobry, bo Renegaci już teraz mogą być pewni finiszu w czołowej dwójce. A to oznacza, że zdobędą co najmniej 2344 punkty. Dzięki temu ORDER, które jako jedyne pozostawało jeszcze w grze o bilet do stolicy Szwecji, nie ma już najmniejszych szans, by przegonić rywali. Nawet jeżeli ewentualnie spotkałoby się z nimi w finale IEM-a i ich tam pokonało, to i tak nic nie zmieni.

Co warte wspomnienia, awans na najbliższego Majora to nie jedyny sukces, jaki mogli dziś świętować gracze Renegades. Wszak udany występ na trwających zawodach od ESL wzbogacił również ich konto w cyklu ESL Pro Tour. I to wzbogacił je na tyle, że reprezentant sceny Oceanii w przyszłym roku pojawi się na Intel Extreme Masters Katowice 2022. Co ciekawe, jest to pierwsza drużyna, która już teraz zapewniła sobie przepustkę na śląski turniej.

Major CS:GO już za chwilę

Jeżeli zaś chodzi o PGL Major Stockholm 2021, to ten odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą 24 drużyny, w tym, poza Renegades, na pewno będą to też Gambit Esports, Natus Vincere oraz Team Spirit. W stolicy Szwecji walka toczyć się będzie o niebagatelną sumę 2 milionów dolarów, która jest największą pulą nagród w historii Majorów CS:GO.