STS
fot. ESL/Stephanie Lieske

Kolejne trzy zespoły z awansem na PGL Major Stockholm

Z każdym kolejnym dniem lista uczestników PGL Major Stockholm 2021 zapełnia się coraz bardziej. Wczoraj bilety na nadchodzące mistrzostwa świata w Counter-Strike’u zgarnęły kolejne trzy zespoły, a w Ameryce Południowej doszło nawet do niespodzianki. Major nie dla MIBR Na Majorze nie wystąpi bowiem MIBR! Ricardo „boltz” Prass i spółka wygrali aż trzy z pięciu turniejów […]

Z każdym kolejnym dniem lista uczestników PGL Major Stockholm 2021 zapełnia się coraz bardziej. Wczoraj bilety na nadchodzące mistrzostwa świata w Counter-Strike’u zgarnęły kolejne trzy zespoły, a w Ameryce Południowej doszło nawet do niespodzianki.

Major nie dla MIBR

Na Majorze nie wystąpi bowiem MIBR! Ricardo „boltz” Prass i spółka wygrali aż trzy z pięciu turniejów Regional Major Rankings w Ameryce Południowej, ale w decydującym momencie złapali zadyszkę. Jej skutki mogliśmy oglądać już podczas CBCS Elite League Season 2, gdy nie udało im się nawet awansować do finału. Teraz przy okazji Intel Extreme Masters Fall 2021 scenariusz się powtórzył, bo Made in Brazil poległo w finale dolnej drabinki, uznając wyższość YNG Sharks. Dzięki temu to właśnie wspomniane Rekiny po raz pierwszy w swojej historii pojawią się na współorganizowanej przez Valve imprezie. Tak więc zaplanowany na noc z niedzieli na poniedziałek finał IEM-a, w którym Sharks podejmą Bravos Gaming, toczyć się będzie już tylko o jak najwyższą nagrodę pieniężną, bo w kwestii awansu nie zmieni niczego.

Astralis i NIP już pewne awansu

Powoli klaruje się też sytuacja w Europie, gdzie poznaliśmy dwóch pierwszych laureatów cyklu RMR. Jako pierwsi ręce w geście triumfu mogli wznieść reprezentanci Astralis, czyli formacji, która wygrała trzy ostatnie Majory CS:GO. Duńczycy na przestrzeni ostatnich dwóch lat miewali co prawda sporo problemów, ale w końcowym rozrachunku nie zawiedli, wygrywając cztery dotychczasowe mecze w fazie grupowej IEM Fall. Podobnie prezentuje się sytuacja Ninjas in Pyjamas. Nicolai „dev1ce” Reedtz i spółka podczas trwających zawodów również nie poznali jeszcze goryczy porażki i także mogą już przygotowywać się do nadchodzących mistrzostw. Niemniej to jeszcze nie koniec emocji, bo w kolejnych dniach obie skandynawskie drużyny walczyć będą o bezpośredni awans do Fazy Nowych Legend.

Na ten moment pewne gry na Majorze są takie ekipy, jak:

Astralis Entropiq Gambit Esports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas Renegades Team Spirit Virtus.pro
YNG Sharks

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Shircane w finale TFT: Reckoning Championship. Stabilny początek, szalony zwrot akcji i dominacja na finiszu

Wczoraj Kacper „Shircane” Piśniak zaserwował nam stabilną, ale i emocjonującą rozgrywkę taktyczną w fazie play-in TFT: Reconing Championship. Dzięki t...