Intel Extreme Masters Fall w Oceanii zakończył się już jakiś czas temu, a teraz zmagania te zostały zwieńczone w dwóch kolejnych regionach. Mistrzem rozgrywek CS:GO z cyklu Regional Major Rankings we Wspólnocie Niepodległych Państw zostało Gambit Esports, natomiast najwyższe miejsce w południowoamerykańskich zmaganiach zajęło Bravos Gaming. Mimo to brazylijska formacja na PGL Major Stockholm 2021 nie zagra.

Derby CIS-u dla Gambitu

Zmagania w regionie CIS zakończyły się takim finałem, jakiego wiele osób się spodziewało. W szranki stanęli ze sobą zawodnicy Natus Vincere i Gambit Esports. Otwarcie trzeba przyznać, że spotkanie miało zaskakująco jednostronny charakter. Na Overpassie Gambit gładko rozprawiło się ze swoim oponentem, triumfując aż 16:7. Następnie ekipa Abaya "Hobbita" Khassenova dopięła swego, pokonując NAVI 16:11 na Mirage'u i zdobywając tym samym złoty medal IEM Fall. Obie drużyny już wcześniej zapewniły sobie udział w nadchodzącym Majorze CS:GO. Gambit i NAVI zmagania w Sztokholmie rozpoczną od Fazy Nowych Legend.

Dwa triumfy w RMR i brak awansu na Majora

W nocy z niedzieli na poniedziałek zakończył się też turniej RMR organizowany z myślą o drużynach z Ameryki Południowej. Tam finałowe starcie rozgrywano w BO5, ale do wyłonienia mistrza potrzebne były w zasadzie tylko dwie mapy. Wszystko dlatego, że Bravos Gaming, który do decydującego meczu IEM Fall dostał się z górnej drabinki, już na starcie miał jeden punkt przewagi. Sharks Esports jeszcze na Vertigo usilnie stawiało opór i poległo dopiero po dogrywce. Niemniej na Duście2 Bravos pewnie wygrało 16:7, zapewniając sobie zwycięstwo w serii.

Choć brazylijski zespół CS:GO wygrał dwa z trzech turniejów RMR organizowanych w Ameryce Południowej (a podczas trzeciego zajął czwartą lokatę), to na PGL Major Stockholm... nie zagra. Stałoby się inaczej, gdyby nie zmiany w składzie, których Bravos dokonało zarówno po Elite League Season 1, jak i po drugiej edycji tychże rozgrywek. Roszady kosztowały ekipę 868 punktów, w wyniku czego zajęła trzecie miejsce w RMR, ustępując pierwszemu Sharks Esports i drugiemu MIBR. Tylko ekipa z rekinem w logo pojawi się na Majorze CS:GO.

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się 26 października – 7 listopada w stolicy Szwecji. W zawodach wezmą udział 24 zespoły CS:GO, a pula nagród wyniesie 2 000 000 dolarów. Będzie to pierwszy Major CS:GO od dwóch lat. Aktualne informacje znajdziecie w naszej relacji tekstowej.