Za uczestnikami europejskiej odsłony Intel Extreme Masters Fall 2021 dzień przerwy, ale dziś wracamy do gry o awans na PGL Major Stockholm 2021. Co ważne, we wtorek rywalizować będą nie tylko przedstawiciele Starego Kontynentu, bo już w nocy rozpoczną się zmagania w ramach amerykańskiej edycji IEM-a.

mantuu nie ma już miejsca na błędy

Zacznijmy jednak od naszego regionu, bo już za kilka godzin na serwerze zameldują się trzy formacje wciąż niepewne swego losu. Jedną z nich będzie OG Mateusza "mantuu" Wilczewskiego, które mierzyć się będzie z FaZe Clanem. Równolegle bezpośredni bój toczyć będą również BIG oraz Heroic – ten drugi zespół nie musi się już o nic martwić, bo niezależnie od wszystkiego na Majorze zagra. Tak czy inaczej, wtorkowe mecze przesądzą o tym, kto stanie przed szansą finiszu na 9. lokacie, a komu pozostanie walka o 11. miejsce. Niech was jednak nie zwiedzie fakt, że są to odległe pozycje – nadal bowiem gra toczy się o punkty, które będą kluczowe w kwestii rozdawania zaproszeń na nadchodzące mistrzostwa świata w CS:GO.

Ekipa MICHA wchodzi do gry

Kilka godzin później rywalizację rozpoczną zaś drużyny zza oceanu. A wśród nich Evil Geniuses Michała "MICHA" Müllera, które od wielu tygodni zmaga się z wieloma problemami m.in. natury kadrowej. To wszystko sprawiło, że EG nie potrafiło nawiązać rywalizacji z innymi przedstawicielami czołówki i chociaż jeszcze do niedawna było jednym z głównych kandydatów do awansu, tak dziś... Cóż, może być różnie. Pewną odpowiedź w kwestii tego, na co stać będzie MICHA i spółkę na IEM-ie, dadzą nam dwa dzisiejsze mecze. Najpierw skład naszego rodaka stanie w szranki z Brazylijczykami z 00Nation, by kilka godzin później podjąć inną ekipę z Kraju Kawy, Team One.

Dzisiejszy harmonogram IEM Fall 2021:

5 października

Mecze o miejsca 9-12. – Europa

17:00 Heroic vs BIG BO1
17:00 OG vs FaZe Clan BO1

Grupa A – Ameryka Północna

21:00 Team Liquid vs Bad News Bears BO1
21:00 paiN Gaming vs Extra Salt BO1

Grupa B – Ameryka Północna

22:15 GODSENT vs FURIA Esports BO1
22:15 Triumph vs Team One BO1

Grupa A – Ameryka Północna

23:30 Extra Salt vs Bad News Bears BO1
23:30 EXTREMUM vs ATK BO1
6 października

Grupa B – Ameryka Północna

00:45 Evil Geniuses vs 00Nation BO1
00:45 FURIA Esports vs Triumph BO1

Grupa A – Ameryka Północna

02:00 EXTREMUM vs paiN Gaming BO1
02:00 Team Liquid vs ATK BO1

Grupa B – Ameryka Północna

03:15 00Nation vs GODSENT BO1
03:15 Evil Geniuses vs Team One BO1

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można e w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Intel Extreme Masters Fall 2021 zapraszamy do naszych relacji – do dywizji europejskiej można przejść po naciśnięciu na lewą stronę baneru, zaś do północnoamerykańskiej po naciśnięciu na stronę prawą.