STS
WhiteLotus, Buggax, Infinity Esports, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Komu awans, a komu eliminacja? Czas na ostatni dzień fazy grupowej play-inów Worlds

Już wczoraj była szansa na częściowe rozstrzygnięcia w grupach play-inów Worlds 2021. Co prawda nie doczekaliśmy się ani jednego, ale po dzisiejszych meczach nie będzie już żadnych niejasności. Przed nami bowiem trzeci i ostatni dzień fazy grupowej play-inów – dzień zanoszący się na dość krótki, o ile faworyci poszczególnych spotkań nie zawiodą.

Ostatni nabój w magazynku Infinity

Już pierwsze dzisiejsze starcie może rozwikłać wszelkie niewiadome w grupie A. W starciu tym zmierzą się aktualny lider oraz czerwona latarnia klasyfikacji, czyli kolejno LNG Esports oraz Infinity Esports. Zwycięstwo tego pierwszego będzie oznaczało kompletne rozstrzygnięcie sytuacji w tym zbiorze – do przypieczętowania miejscu na szczycie tabeli i awansu do głównego turnieju LNG potrzebuje właśnie zwycięstwa z mistrzami LLA. Ci z kolei w przypadku porażki pożegnają się na dobre z szansami na awans do kolejnego etapu. Jeśli natomiast jakimś cudem wygrają, czekają nas dwie dogrywki – o pierwszą lokatę pomiędzy LNG i Hanwha Life Esports oraz o czwartą pomiędzy Infinity oraz przegranym drugiego dzisiejszego spotkania, w którym zmierzą się PEACE i RED Canids.

Harmonogram dzisiejszych meczów w grupie A play-inów Worlds:

7 października
13:00 LNG Esports vs Infinity Esports BO1
14:00 PEACE vs RED Canids BO1

Miszmasz w drugim koszyku

W grupie B natomiast sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana – przede wszystkim ze względu na możliwość potrójnej dogrywki o miejsca 2-4. Jeśli bowiem DetonatioN FocusMe przegra z Beyond Gaming w trzecim dzisiejszym spotkaniu, to obie te formacje razem z Galatasaray Esports będą musiały rozegrać dodatkowe mecze, aby rozstrzygnąć sytuację w środku stawki. Z drugiej strony, jeśli faktycznie DFM zawiedzie w meczu z BYG, to nie będzie już żadnych niewiadomych w kontekście walki o szczyt tabeli ani odbicie się od jej dna. A to oznacza, że pojedynek Cloud9 z Unicorns of Love może być tylko „meczem o pietruszkę”. Chyba że DFM jednak zwycięży Beyond – wtedy to sytuacja w środku klasyfikacji będzie już jasna, a ostateczny los C9 i UOL wciąż będzie w ich rękach. Aczkolwiek rezultat tego spotkania jest już chyba przesądzony, patrząc na aktualne wyniki obu formacji.

Harmonogram dzisiejszych meczów w grupie B play-inów Worlds:

7 października
15:00 DetonatioN FocusMe vs Beyond Gaming BO1
16:00 Cloud9 vs Unicorns of Love BO1

Wszystkie mecze w ramach Worlds możecie obejrzeć z polskim komentarzem na kanale Polsat Games na YouTube. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

byali nowym prowadzącym Izako Boars

Kiedy myślimy o polskich prowadzących w CS:GO, na myśl z miejsca rzuca się kilka nazwisk. Karol "repo" Cybulski, Wiktor "TaZ" Wojtas, Oskar "oskarish"...