STS
fot. PGL

Co, gdzie, kiedy? Znamy terminarz PGL Major Stockholm 2021!

Od startu pierwszego od dwóch lat Majora CS:GO dzielą nas już niespełna trzy tygodnie. Czasu niedużo, toteż organizatorzy powoli uchylają nam rąbka tajemnicy w kwestiach, które dotychczas nie były do końca jasne.

Trzy fazy po cztery dni

Dzięki temu poznaliśmy dokładny harmonogram całej imprezy. Wiemy też, że każda z trzech faz, na które zawody zostały podzielone, potrwa po cztery dni. Najbardziej obłożone spotkaniami będą inauguracyjne dni Fazy Nowych Pretendentów i Fazy Nowych Legend – wtedy bowiem rozegrane zostaną po dwie rundy, co oznacza, że każdą z uczestniczących ekip czekają wówczas dwa starcia BO1. Co warte wspomnienia, zachowano format stosowany już podczas Majora w Berlinie, co oznacza, że w systemie szwajcarskim oglądać będziemy zarówno mecze BO1, jak i BO3. Ten drugi system zostanie wykorzystany jednak tylko w wypadku pojedynków decydujących o awansie lub eliminacji.

Tak więc Faza Nowych Pretendentów odbędzie się między 26 a 29 października. Z kolei Faza Nowych Legend rozgrywana będzie od 30 października do 2 listopada. W obu tych etapach gracze rywalizować będą bez udziału publiczności. Ta pojawi się na Avicii Arenie dopiero przy okazji Fazy Nowych Mistrzów rozgrywanej między 4 a 7 listopada. To właśnie wtedy toczyć się będą pojedynki w ramach fazy pucharowej, która pozwoli wyłonić nowego mistrza świata w CS:GO.

PGL Major Stockholm 2021 odbędzie się między 26 października a 7 listopada. Udział w zawodach wezmą w sumie 24 drużyny, które walczyć będą o 2 miliony dolarów – największą pulę nagród w historii Majorów CS:GO.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
k0nfig Complexity

k0nfig opuszcza Complexity. Wróci do Danii?

Dla jednych jesień to ulubiona pora roku, dla innych wręcz przeciwnie. Do tej drugiej grupy z pewnością należy Kristian „k0nfig” Wienecke, który podcz...