Po dniu przerwy nadszedł czas, aby oficjalnie otworzyć główny etap tegorocznych mistrzostw świata League of Legends. Już od godziny 13:00 będziemy mogli śledzić poczynania wszystkich ekip, którym udało się znaleźć w tej fazie rozgrywek. Dlaczego by w takim razie nie spróbować szczęścia również w typowaniu spotkań i dzięki temu powiększeniu swojego stanu portfela? Okazja wydaje się być wręcz idealna, toteż sprawdzamy, co przygotował dla nas STS Esport z okazji święta, jakim są Worldsy 2021.

Derby mistrzów świata na start

Główny etap zmagań rozpoczynamy z wysokiego C, bowiem już na start przyjdzie nam obejrzeć pojedynek dwóch gigantów. Mowa tutaj oczywiście o DWG KIA oraz FPX, czyli kolejno aktualnym mistrzu świata oraz triumfatorze Worlds z 2019 roku. Eksperci STS-u słusznie uważają, że rezultat tego meczu jest trudny do przewidzenia. Mimo wszystko minimalnie bardziej faworyzowane są Feniksy, na których zwycięstwo kurs wynosi 1,72. Skoro pojedynek ten można określić mianem fifty-fifty, bardziej kuszącą opcją jest obstawienie DWG KIA po kursie 2,12. Co by się jednak nie wydarzyło, to bez dwóch zdań jest to starcie, którego nie powinniśmy przegapić.

Zaraz po tym spotkaniu na Summoner's Rifcie zameldują się gracze Royal Never Give Up oraz PSG Talon. Mnożniki stawiają sprawę jasno – to ekipa Chena "GALI" Weia jest tutaj faworytem i to właśnie ona powinna lepiej poradzić sobie na serwerze. Każdy, kto twierdzi podobnie, może postawić na to dziesięć złotych i jeżeli faktycznie tak się stanie, to na swoje konto zgarnie dodatkowe 1,40zł. Jeżeli natomiast uważamy, że mistrzowie Pacific Championship Series wyjdą z boju z tarczą, to stawiając tyle samo na wygraną PSG pomnożymy wkład trzykrotnie. Przypomnijmy, że obydwa zespoły starły się ze sobą podczas Mid-Season Invitational i tam górą byli reprezentanci LoL Pro League, wygrywając wówczas 3:1.


Obrotówka 100 PLN

Obstawiaj dowolne kupony LIVE z co najmniej jednym zdarzeniem na WORLDS 2021 za dowolną stawkę i po kursie min. 1,85. Każda wydana złotówka wlicza się do obrotu. Za obrót min. 100 PLN otrzymasz bonus 15 PLN / za obrót min. 200 PLN otrzymasz bonus 40 PLN / za obrót min. 500 PLN otrzymasz bonus 100 PLN.


Następnie w końcu będziemy mogli zobaczyć poczynania drużyny z Europy, bowiem Fnatic podejmie Hanwha Life Esports. Czarno-pomarańczowi przed startem zmagań są dość wielką niewiadomą i tak naprawdę trudno przewidzieć, które wydanie zespołu będzie nam dane zobaczyć na Polach Sprawiedliwości. Przeciwnik niełatwy i dodatkowo ma już ogranie na scenie, gdyż jak wiemy HLE dopiero co awansowało z play-inów. Na niekorzyść przedstawicieli League of Legends European Championship działa jednak fakt, że dziś na pewno nie wystąpi Elias „Upset” Lipp. W efekcie kurs na wygraną czy to Fnatic to 2,95, a w przypadku HLE wynosi on 1,40.

Około godziny 16:00 rozpocznie się pojedynek z udziałem Gen.G oraz LNG Esports. Przedstawiciele LPL-a mają za sobą bardzo udaną rozgrzewkę w play-inach, z których awans nie sprawił im żadnego kłopotu. Jeżeli drużyna Xie "icona" Tian-Yu podtrzyma wyśmienitą dyspozycję z poprzedniego etapu, to zwycięstwo z drużyną z LoL Champions Korea nie powinno stanowić dla niej problemu. Mnożnik na wygraną LNG wynosi 1,60. Jeśli natomiast twierdzimy, iż trzecia siła koreańskich rozgrywek wejdzie w turniej z przytupem, to z pewnością zaciekawi nas przelicznik na jej wygraną, który wynosi 2,34.

T1 i EDG pewniakami w zestawieniach, podwójne starcie Europy z Ameryką

Drugą połowę zmagań otworzy nam starcie T1 z DetonatioN FocusMe. Reprezentanci japońskich rywalizacji niespodziewanie znaleźli się w głównym etapie Worlds po wygranym tie-breaku z Cloud9. Trudno jednak wierzyć w dalsze sukcesy Muna "Steala" Geon-yeonga i spółki na turnieju, gdyż teraz drużyny, z jakimi przyjdzie się zmierzyć tej formacji, są o co najmniej półkę wyżej. Dlatego też przelicznik na zaskoczenie ze strony DFM w zestawieniu z brygadą Lee "Fakera" Sang-hyeoka to 4,56. Patrząc na ten mecz realistycznie, powinniśmy zdecydować się na obstawienie trzeciego seedu LCK po kursie 1,20.

W kolejnym starciu sytuacja wygląda podobnie, bowiem 100 Thieves podejmie EDward Gaming. Szanse amerykańskiej organizacji na utarcie nosa mistrzom LPL są bardzo znikome, tak więc mnożnik 4,30 na zwycięstwo Złodziejaszków wydaje się być jak najbardziej adekwatny. Niezwykle trudno jest wyobrazić sobie inny scenariusz niż wygrana EDG, o czym zresztą świadczy kurs na faworytów tego pojedynku, który wynosi 1,22. Jak to mówią, jak za darmo to i ocet słodki.

Ostatnie dwie batalie rozegrają się pomiędzy reprezentantami europejskich oraz amerykańskich zmagań. Najpierw w szranki wejdzie MAD Lions z Teamem Liquid. Lwy w play-offach LoL European Championship wyglądały niezwykle groźnie, a ich styl skradł serca niejednego kibica. Dominująca gra między innymi Marka "Humanoida" Brázdy czy İrfana "Armuta" Tükeka powinna dać nam wiele do myślenia. Dlatego też kurs na wygraną podopiecznych Jamesa "Maca" MacCormacka wydaje się być nie lada okazją, bowiem każdy, kto zdecyduje się na obstawienie pięciu złotych, dostanie niemal dwa złote na czysto. Gdyby znalazł się jednak ktoś, kto wierzy w powodzenie Liquid, to tu przy takiej samej stawce zgarniemy dodatkowo już prawie sześć złotych.

Pierwszy dzień głównej fazy MŚ zamknie pojedynek Rogue z Cloud9. Chmury w fazie play-in miały nieco więcej problemów, a to za sprawą wcześniej wspomnianego zaskoczenia ze strony DetonatioN FocusMe. Natomiast kiedy przyszło co do czego, to formacja Luki "Perkza" Perkovicia była w stanie pokazać, na co ją stać i pewnie awansować z drugiego miejsca. W zestawieniu z Łotrzykami C9 wypada nieco bledziej, ale na każdego, kto miałby ochotę zaufać raz jeszcze drużynie chorwackiego midlanera, czeka przyjemny kurs w wysokości 2,24. Polscy kibice z pewnością bardziej przychylają się w stronę ekipy Adriana "Trymbiego" Trybusa i Kacpra "Inspireda" Słomy, toteż jeśli trzymamy stronę naszych rodaków, to stawiając na nich dwadzieścia złotych, dopiszemy do naszego dobytku dodatkowe 9,04 zł.

Harmonogram dzisiejszych spotkań Worlds 2021:

11 października
13:00 FPX vs DWG KIA BO1
14:00 Royal Never Give Up vs PSG Talon BO1
15:00 Fnatic vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
16:00 Gen.G Esports vs LNG Esports BO1
17:00 T1 vs DetonatioN FocusMe BO1
18:00 100 Thieves vs EDward Gaming BO1
19:00 Team Liquid vs MAD Lions BO1
20:00 Rogue vs Cloud9 BO1

Wszystkie mecze będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w serwisie YouTube oraz w telewizji. Po więcej szczegółowych informacji na temat Worlds 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru.