Mimo że wszyscy fani League of Legends aktualnie ekscytują się trwającymi Worlds 2021, drużyny, które nie zdołały się zakwalifikować na te zawody, powoli budują podwaliny pod przyszły sezon profesjonalnych rozgrywek. W gronie nieszczęśników jest między innymi G2 Esports Marcina "Jankosa" Jankowskiego, które przegrało mecz o być albo nie być na MŚ z Fnatic. W efekcie Samurajowie już mogą rozważać potencjalne zmiany w składzie, a biorąc pod uwagę opublikowane dziś wieczorem wideo od właściciela organizacji, Carlosa "ocelote'a" Rodrígueza Santiago, rozmowy dotyczące przyszłości wyjściowej piątki są już za zarządem G2.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


– Jak już wiecie, dla składu League of Legends G2 rok 2021 nie był... dobry. Naszym celem jest wygranie Worlds – wszystko, co robimy od początku G2 po dziś dzień koncentruje się wokół tego celu. Zmiany, których zdecydowaliśmy się dokonać, były bardzo trudne i wierzcie mi na słowo, że spędziliśmy wiele godzin, rozmawiając z graczami i osobami z organizacji... robiliśmy tak naprawdę wszystko – zaczął ocelote.

Jankos zostaje w G2!

Po kilku słowach wstępu Hiszpan powiedział dokładnie, jakich zmian możemy się spodziewać w G2 Esports. Wygląda na to, że przyszłość dwóch graczy w składzie Samurajów jest bezpieczna, a jednym z nich jest polski dżungler. – W wyniku tych dyskusji postanowiliśmy przenieść na ławkę rezerwowych i umożliwić negocjacje z innymi drużynami Wunderowi, Mikyxowi, Rekklesowi, Grabbzowi i Nelsonowi, a także wymienić resztę naszego sztabu wspierającego – oznajmił.

– Bardzo trudno było dojść do takich konkluzji, kochamy każdą z osób, która była częścią G2, a w przyszłości nie będzie już z nami. Nie tylko graczy, ale też osoby odpowiedzialne za różne treści i naszych partnerów. Jesteśmy dumni, mogąc z nimi współpracować na przestrzeni tych lat – wygrywając MSI, zdobywając wicemistrzostwo Worlds, dominując w Europie raz po raz – dodał po chwili. – Dołożymy wszelkich starań, aby te osoby wylądowały w dobrym miejscu, gdzie będą mogły dalej odnosić sukcesy. Nie zamierzamy blokować żadnych możliwości transferu – zapowiedział Rodriguez.

"Rekkles był po prostu świetny dla nas"

Nieco więcej uwagi ocelote poświęcił najnowszemu nabytkowi G2, Martinowi "Rekklesowi" Larssenowi. – Co do Rekklesa – dołączył do nas w tym roku i naprawdę dawał z siebie wszystko. Spędzał wiele czasu w solo queue, współtworzył treści dla naszych partnerów, był po prostu świetny dla nas – stwierdził 31-latek. Skierował również kilka słów do fanów organizacji. – Mam nadzieję, że wy wszyscy też będziecie wdzięczni za pracę osób w G2, których nie będzie już z nami – powiedział.

Całe wideo możecie obejrzeć poniżej: