STS
fot. Riot Games?Michał Konkol

Wielka przebudowa w G2. ocelote potwierdza zmiany w sekcji LoL-a!

Mimo że wszyscy fani League of Legends aktualnie ekscytują się trwającymi Worlds 2021, drużyny, które nie zdołały się zakwalifikować na te zawody, powoli budują podwaliny pod przyszły sezon profesjonalnych rozgrywek. W gronie nieszczęśników jest między innymi G2 Esports Marcina „Jankosa” Jankowskiego, które przegrało mecz o być albo nie być na MŚ z Fnatic. W efekcie Samurajowie już mogą rozważać potencjalne zmiany w składzie, a biorąc pod uwagę opublikowane dziś wieczorem wideo od właściciela organizacji, Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza Santiago, rozmowy dotyczące przyszłości wyjściowej piątki są już za zarządem G2.

– Jak już wiecie, dla składu League of Legends G2 rok 2021 nie był… dobry. Naszym celem jest wygranie Worlds – wszystko, co robimy od początku G2 po dziś dzień koncentruje się wokół tego celu. Zmiany, których zdecydowaliśmy się dokonać, były bardzo trudne i wierzcie mi na słowo, że spędziliśmy wiele godzin, rozmawiając z graczami i osobami z organizacji… robiliśmy tak naprawdę wszystko – zaczął ocelote.

Jankos zostaje w G2!

Po kilku słowach wstępu Hiszpan powiedział dokładnie, jakich zmian możemy się spodziewać w G2 Esports. Wygląda na to, że przyszłość dwóch graczy w składzie Samurajów jest bezpieczna, a jednym z nich jest polski dżungler. – W wyniku tych dyskusji postanowiliśmy przenieść na ławkę rezerwowych i umożliwić negocjacje z innymi drużynami Wunderowi, Mikyxowi, Rekklesowi, Grabbzowi i Nelsonowi, a także wymienić resztę naszego sztabu wspierającego – oznajmił.

– Bardzo trudno było dojść do takich konkluzji, kochamy każdą z osób, która była częścią G2, a w przyszłości nie będzie już z nami. Nie tylko graczy, ale też osoby odpowiedzialne za różne treści i naszych partnerów. Jesteśmy dumni, mogąc z nimi współpracować na przestrzeni tych lat – wygrywając MSI, zdobywając wicemistrzostwo Worlds, dominując w Europie raz po raz – dodał po chwili. – Dołożymy wszelkich starań, aby te osoby wylądowały w dobrym miejscu, gdzie będą mogły dalej odnosić sukcesy. Nie zamierzamy blokować żadnych możliwości transferu – zapowiedział Rodriguez.

„Rekkles był po prostu świetny dla nas”

Nieco więcej uwagi ocelote poświęcił najnowszemu nabytkowi G2, Martinowi „Rekklesowi” Larssenowi. – Co do Rekklesa – dołączył do nas w tym roku i naprawdę dawał z siebie wszystko. Spędzał wiele czasu w solo queue, współtworzył treści dla naszych partnerów, był po prostu świetny dla nas – stwierdził 31-latek. Skierował również kilka słów do fanów organizacji. – Mam nadzieję, że wy wszyscy też będziecie wdzięczni za pracę osób w G2, których nie będzie już z nami – powiedział.

Całe wideo możecie obejrzeć poniżej:

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired Rogue LEC

Inspired i Trymbi triumfują na Worlds 2021. Rogue lepsze od Cloud9!

Ostatni mecz pierwszego dnia fazy grupowej za nami! Po porażkach Fnatic oraz MAD Lions europejscy fani drżeli o trzeci zespół ze Starego Kontynentu. C...