STS
Larssen, Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Trudny dzień dla Europy na Worlds. Na ekipy z LEC czekają czołowe drużyny z Azji

Pierwszy dzień fazy grupowej Worlds 2021 nie był szczególnie udany dla reprezentantów League of Legends European Championship. Najpierw swój mecz przegrało Fnatic, następnie w starciu Teamu Liquid z MAD Lions lepsi okazali się reprezentanci Ameryki Północnej i dopiero na sam koniec wczorajszych zmagań fani z Europy zaznali smaku zwycięstwa. To za sprawą Rogue, które pokonało Cloud9.

Patrząc jednak na pozostałych rywali Łotrzyków w grupie A niewykluczone, że wczoraj zanotowały one pierwszą i ostatnią wygraną przed meczami rewanżowymi. Już dziś czeka na nich rywal ze znacznie wyższej półki, a mianowicie sam mistrz świata, czyli DWG KIA. Inne drużyny ze Starego Kontynentu także nie mają dziś łatwego zadania. Ale po kolei.

Komu fotel lidera w grupach A i B?

Na sam początek nie lada gratka czeka fanów głównie wschodniej sceny, bo drugi dzień zmagań zainaugurują mistrz chińskich rozgrywek oraz wicemistrz południowokoreańskiej ligi, czyli odpowiednio EDward Gaming oraz T1. Wczoraj obie te ekipy nie zawiodły oczekiwań i sięgnęły po pewne zwycięstwa, a to oznacza, że stawką bezpośredniej potyczki będzie pierwsze miejsce w grupie B. Następnie akcja przeniesie się do zbioru oznaczonego pierwszą literą alfabetu, gdzie czeka nas wspomniane starcie Rogue z DWG KIA. Te dwie ekipy także wygrały swoje wczorajsze spotkania, aczkolwiek tutaj faworyt jest już znacznie wyraźniejszy – a jest nim oczywiście formacja Heo „ShowMakera” Su.

Walka w grupie C i mecze przegranych

Dwa kolejne mecze rozjaśnią kolejne niewiadome w grupie C. Najpierw PSG Talon podejmie Hanwha Life Esports i tu w teorii możemy być świadkami bardzo wyrównanego widowiska. A już na pewno bardziej wyrównanego niż w kolejnym dzisiejszym meczu, gdzie zmierzą się Royal Never Give Up oraz wciąż osłabione Fnatic. Po tych dwóch spotkaniach wrócimy do zbioru A, gdzie zmierzą się dwie drużyny aktualnie bez punktów – FPX oraz Cloud9. Wkrótce po tym na Summoner’s Rficie zmierzą się kolejni przegrani poniedziałkowych meczów, a mianowicie 100 Thieves i DetonatioN FocusMe.

Czy MAD Lions zdobędzie pierwsze zwycięstwo?

Na koniec dzisiejszych meczów do boju staną zespoły umieszczone w grupie D. W niej znajdują się między innymi MAD Lions, które wczoraj zawiodły oczekiwania europejskich fanów, przegrywając z Teamem Liquid. Szansą na odkupienie będzie mecz z Gen.G Esports, aczkolwiek mając w pamięci przekonujące zwycięstwo reprezentantów LCK z LNG Esports, o wygraną Lwów może być jeszcze trudniej. Drugi dzień tego etapu rozgrywek zamknie potyczka Liquid z LNG Esports.

Harmonogram wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2021:

12 października
13:00 T1 vs EDward Gaming BO1
14:00 Rogue vs DWG KIA BO1
15:00 PSG Talon vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
16:00 Royal Never Give Up vs Fnatic BO1
17:00 FPX vs Cloud9 BO1
18:00 100 Thieves vs DetonatioN FocusMe BO1
19:00 Gen.G Esports vs MAD Lions BO1
20:00 Team Liquid vs LNG Esports BO1

Mecze fazy grupowej Worlds 2021 możecie oglądać z polskim komentarzem na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Transmisja rozpocznie się około 12:45. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MICHU vs kuben, mantuu w poszukiwaniu odkupienia. Rusza BLAST Premier Showdown

Przy okazji niedawnej fazy grupowej BLAST Premier poznaliśmy sześciu finalistów imprezy. Nadal jednak wolne pozostają dwa bilety na turniej finałowy....