ESEA Premier wchodzi w fazę play-off. Osiem drużyn, które po grupowych zmaganiach pozostały w grze, rozpocznie dziś ostateczny bój o upragniony bilet do ESL Pro League. Swojej szansy na awans do CS-owej elity poszukają też trzy formacje z Polski.

Trzy polskie zespoły ruszają po Pro Ligę

Wśród nich znalazło się m.in. Anonymo Esports, które mimo słabego startu sezonu ostatecznie znalazło się w czołówce. Trudno jednak przewidzieć, na co stać będzie podopiecznych Adriana "imd" Piepera, bo zarówno podczas dzisiejszej potyczki z Sangal Esports, jak i podczas kolejnych starć wspierać ich będzie Kamil "KEi" Pietkun. Co prawda 20-latek od lipca siedzi na ławce rezerwowych, ale teraz został wezwany, by awaryjnie pomóc swoim byłym kolegom. Z kadrowymi problemami mierzy się także x-kom AGO. Popularne Jastrzębie, które przystąpią do starcia ze Sprout, od pewnego czasu wspomagane są przez Michała "snatchiego" Rudzkiego i Karola "rallena" Rodowicza, których kontrakty formalnie wygasły wraz z końcem września. Jedynie Wisła All iN! Games Kraków nie musi martwić się tego typu kwestiami. Biała Gwiazda przed meczem z Teamem BLINK mogła w pełni skupić się na poprawie własnej dyspozycji i dziś przekonamy się, co z tego wyszło.

CZYTAJ TEŻ:
Nowy prowadzący w AGO! Grashog dołącza do drużyny Jastrzębi

Akademia mousesports coraz bliżej awansu

Ale nie samymi rozgrywkami ESEA człowiek żyje. Dziś przecież drugi mecz w ramach Pinnacle Fall Series rozegra mouz NXT. Zespół Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego wczoraj rozprawił się z Nemigą Gaming, a to oznacza, że jeżeli i dziś będzie górą, to znajdzie się już o krok od play-offów. Kolejną przeszkodą na drodze akademii Myszy będzie AaB esport z Danii. Trwa także czwarta kolejka Polskiej Ligi Esportowej. W grupie profesjonalnej znowu zaprezentują się nam podopieczni Jarosława "pashy" Jarząbkowskiego z Pasha Gaming Camp, którzy o pierwsze zwycięstwo w sezonie powalczą z Creative AVEZ. Potem niepokonane jak dotychczas Ungentium zagra z GGPredict VIXIT, a dzień zakończy pojedynek ThunderFlash z Opera GX Phantoms.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

12 października
15:00 mouz NXT vs AaB esport BO3 transmisja
15:00 Creative AVEZ vs Pasha Gaming Camp BO3 transmisja
18:00 Ungentium vs GGPredict VIXIT BO3 transmisja
19:00 x-kom AGO vs Sprout BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs Team BLINK BO3
19:00 Anonymo Esports vs Sangal Esports BO3
21:00 ThunderFlash vs Opera GX Phantoms BO3 transmisja