STS
Trymbi, Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Przebłyski nie wystarczyły. Rogue uległo DWG KIA w swoim drugim meczu na Worlds 2021

Niestety, niespodzianki nie było. Choć wczoraj Rogue dobrze rozpoczęło zmagania na Worlds 2021, wygrywając z Cloud9, to w swoim drugim grupowym pojedynku uległo koreańskiemu DWG KIA.

Rogue 0:1 DWG KIA
Odoamne
Graves
Khan
Jax
Inspired
Fiddlesticks
Canyon
Talon
Larssen
Orianna
ShowMaker
Ryze
Hans sama
Lucian
Ghost
Aphelios
Trymbi
Nami
BeryL
Lulu

Aktualni mistrzowie świata od początku zaatakowali reprezentantów League of Legends European Championship. Kacper „Inspired” Słoma stracił swoje czerwone wzmocnienie już podczas pierwszej rotacji obozów w lesie, a Andrei „Odoamne” Pascu w trzeciej minucie oddał pierwszą krew Kimowi „Khanowi” Dong-ha. Początkowe błędy wystarczyły, by DWG wrzuciło kolejny bieg. Jax Khana stał się niepowstrzymaną maszyną do zabijania, a dysproporcja w zarobionym złocie zwiększała się z minuty na minutę.

Rogue rozpaczliwie próbowało odpowiedzieć na aktywne zagrania zawodników DWG, ale rywale pozostawali nieuchwytni. Dopiero w siedemnastej (!) minucie Łotrzykom udało się poskromić jednego rywala. Steven „Hans sama” Liv wypatrzył wrogiego strzelca poza pozycją i błyskawicznie wysłał go na dwudziestosekundową przerwę. Mimo to podopieczni Kima „kkOma” Jeong-gyuna coraz wyraźniej zaznaczali swoją dominację. W 24. minucie mieli już na swoim koncie trzy smoki, pięć wrogich wież i przeszło siedem tysięcy sztuk złota przewagi. Podręcznikowa definicja „stompa”.

I wtedy stało się coś, czego absolutnie nikt się nie spodziewał. Na niespełna minutę przed powstaniem czwartego smoka Rogue wyszarpało zwycięstwo w walce drużynowej, w wyniku czego mogło skierować się na Barona Nashora. Fioletowe wzmocnienie wkrótce zagościło na bohaterach kierowanych przez Inspireda i spółkę, lecz niestety to wciąż było za mało, by przejąć kontrolę nad meczem. Gracze DWG przypieczętowali swój sukces w 37. minucie, zdobywając Starszego Smoka. Rogue nie dość, że utraciło kluczowy obiekt neutralny, to jeszcze uległo w ostatnim teamfighcie. Heo „ShowMaker” Su i jego ekipa nie mieli już żadnych problemów z zakończeniem spotkania i z bilansem 2:0 pozostają liderem grupy A.

Po więcej informacji dotyczących Worlds 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska transmisja z Majora CS:GO zarówno u izaka, jak i w Polsat Games

Pierwszy od dwóch lat Major CS:GO zbliża się wielkimi krokami. Już dziś możemy odliczać dni do inauguracyjnego spotkania – spotkania, które wraz z pol...