STS
Inspired, Rogue, Worlds 2021
fot. Riot Games/Lance Skundrich

Lwy górą, reszta ekip z LEC pokonana. Kolejny dzień Worlds 2021 zakończony

Drugi dzień głównego turnieju Worlds 2021 dobiegł końca. Dziś w akcji ponownie mogliśmy oglądać wszystkich szesnastu uczestników fazy grupowej, a wśród nich trio z Europy – MAD Lions, Fnatic oraz Rogue. Wczoraj reprezentacja League of Legends European Championship zanotowała jedną wygraną oraz dwie porażki i w dzisiejszych meczach powtórzyła ten bilans. Różnica jest taka, że tym razem to Lwy wygrały swój mecz, natomiast Rogue musiało uznać wyższość rywala.

Zespół Inspireda i Trymbiego przegrywa z DWG KIA

Mimo wszystko możemy być przynajmniej względnie zadowoleni z przebiegu spotkania Łotrzyków z DWG KIA. Owszem, początkowe minuty były kompletnie zdominowane przez mistrzów świata, ale wraz z upływem czasu nadarzało się coraz więcej okazji, aby Rogue przechyliło szalę zwycięstwa na swoją stronę. To się ostatecznie nie stało i formacja Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa przegrała walkę o pierwsze miejsce w grupie. Teraz znajduje się na drugiej lokacie w zbiorze A ex aequo z FPX, które kilka godzin po meczu RGE zwyciężyło Cloud9. Warto przypomnieć, że to właśnie Feniksy będą jutrzejszym rywalem Rogue, więc stawka tego meczu jest wysoka.

Fnatic znów na deskach

Przynajmniej jedną wygraną na koncie z pewnością chciałoby mieć Fnatic, jednak wciąż grający w osłabieniu czarno-pomarańczowi musieli po raz wtóry zaznać goryczy porażki. Tym razem lepsze było Royal Never Give Up, które po dzisiejszych meczach zajmuje samotnie miejsce na szczycie grupy C. To za sprawą porażki Hanwha Life Esports w pojedynku z PSG Talon, które odbiło się od dna i może nawet zająć miejsce w górnej połowie tego zbioru. Tym bardziej że jego ostatnim rywalem będzie właśnie wicemistrz LEC.

MAD Lions broni honoru Europy

Rogue przegrało, Fnatic przegrało, a więc wszystkie nadzieje fani ze Starego Kontynentu pokładali w MAD Lions. Mistrzowie Europy nie zawiedli oczekiwań kibiców i zanotowali pierwsze zwycięstwo w tej edycji Worlds, pokonując nie byle kogo, bo drugi seed Korei Południowej – Gen.G Esports. Sytuacja w grupie D stała się tym ciekawsza, bowiem po wygraną sięgnęło również LNG Esports w pojedynku z Teamem Liquid, co oznacza, że wszystkie cztery formacje w tym zbiorze mają na koncie po jednej wygranej i po jednej porażce. W ostatnim meczu pierwszej połowy fazy grupowej MAD Lions zmierzy się z LNG. Czy mistrzowie LEC zakończą tę rundę w strefie premiowanej awansem do play-offów?

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2021:

12 października
13:00 T1 0:1 EDward Gaming BO1
14:00 Rogue 0:1 DWG KIA BO1
15:00 PSG Talon 1:0 Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO1
16:00 Fnatic 0:1 Royal Never Give Up BO1
17:00 Cloud9 0:1 FPX BO1
18:00 DetonatioN FocusMe 0:1 100 Thieves BO1
19:00 MAD Lions 1:0 Gen.G Esports BO1
20:00 Team Liquid 0:1 LNG Esports BO1

Kolejne mecze Worlds 2021 już jutro od 13:00. Trzeci dzień fazy grupowej (i zarazem ostatni przed rundą rewanżową) zainaugurują Royal Never Give Up i Hanwha Life Esports. Zaraz po tym rozpocznie się maraton z europejskimi drużynami – najpierw MAD Lions podejmie LNG Esports, następnie Rogue sprawdzi formę FPX, a około 16:00 na Summoner’s Rift wyjdą zawodnicy PSG Talon i Fnatic. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących tej edycji mistrzostw świata w LoL-a znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Worlds 2021

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Reprezentant NA i czterech graczy ze wschodu. TOP 5 supportów Worlds 2021

Pora na ostatni ranking najlepszych pięciu zawodników na danej roli na Mistrzostwach Świata 2021 w League of Legends. Mimo że pozycja wspierającego je...