Myśleliście, że w sobotę odpoczniecie od meczów rodzimych składów Counter-Strike: Global Offensive? Nic z tego! Polskie drużyny w weekend zdecydowanie nie próżnują, dlatego będzie to dzień pełen wrażeń. Jedni walczyć będą w eliminacjach do Intel Extreme Masters, inni w barażach o ESEA Premier, a jeszcze inni stoczą mecze w Malta Vibes Knockout Series #3.

Maltańskie vibe'y na początek weekendu

Zacznijmy od tego, co nas czeka w Malta Vibes Knockout Series #3. W tych rozgrywkach trzy polskie drużyny rozegrają dziś dwa mecze. Jeśli podstawy matematyki nie są wam obce, to z pewnością już do tego doszliście: tak, przed nami derby! Równo o 10:00 na serwerze wylądują Izako Boars i Anonymo Esports. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, barw Dzików nie będą dziś bronić Karol "repo" Cybulski i Kamil „suonko” Węgrzynkiewicz, wszak ich wypożyczenie może zostać anulowane. IB wystąpią w składzie z Karolem „Enzo” Lasotą i Mateuszem „TOAO” Zawistowskim. A co z Anonymo? Ekipa ta skorzysta z usług swojego trenera, Adriana "imd" Piepera. Cóż, zapowiada się ciekawie! Spotkanie w zawodach z cyklu Malta Vibes rozegra też HONORIS, na którego drodze stanie Nexus Gaming. Rumuński zespół w ostatnim czasie przegrał m.in. z Illuminar Gaming. Potraktujmy to zatem jako dobry prognostyk dla formacji Wiktora "TaZa" Wojtasa.

16 października
10:00 Izako Boars vs Anonymo Esports BO3
13:00 HONORIS vs Nexus Gaming BO3

Tego zepsuć się nie da

Wczoraj zainaugurowane zostały drugie i jednocześnie ostatnie otwarte kwalifikacje do Intel Extreme Masters Winter 2021. Cztery z ośmiu drużyn, które wciąż pozostają na placu boju to... drużyny z Polski! Wydaje się zatem, że tylko wielki niefart może sprawić, że któraś z nich nie przejdzie do zamkniętych kwalifikacji. W grze mamy trzy zespoły z krwi i kości oraz jeden mix. MAD DOG'S PACT w przedostatniej rundzie podejmie K23, Izako Boars czeka mecz z BLUEJAYS, natomiast Wisła All iN! Games Kraków podejmie 9z. Miksowym przedstawicielem nadwiślańskiej sceny CS:GO jest natomiast formacja Exalted Industries. W jej skład wchodzą Wiktor "mynio" Kruk, Patryk "ponczek" Wites, Piotr "nawrot" Nawrocki, Kacper "Killkapi" Wierzewski i Kamil "KEi" Pietkun. Ich oponentem będzie Entropiq, które niedawno zapewniło sobie udział w PGL Major Stockholm 2021.

16 października
18:00 Exalted Industries vs Entropiq BO1
18:00 Wisła All iN! Games Kraków vs 9z Team BO1
18:00 Izako Boars vs BLUEJAYS BO1
18:00 MAD DOG'S PACT vs K23 BO1
18:00 EI/Entropiq vs Wisła/9z BO3
18:00 IB/BLUEJAYS vs PACT/K23 BO3

HONORIS i Anonymo w ESEA

W zmaganiach spod szyldu ESEA także nie będzie dziś nudy. Tam dojdzie do dwóch meczów z udziałem naszych rodaków. Najpierw do gry staną podopieczni HONORIS, którzy wczoraj zaczęli rywalizację w barażach o ESEA Premier Season 39. Inauguracja nie była jednak udana, bo Sebastian "fr3nd" Kuśmierz i spółka przegrali z czesko-słowackim Enterprise 1:2, przez co spadli do dolnej części drabinki. W jej pierwszej rundzie czeka ich potyczka z Nemigą Gaming. Ostatnie bezpośredni mecz obu ekip miał miejsce zaledwie kilka dni temu i wówczas gracze zza naszej wschodniej granicy wygrali 2:0. Dzień zakończy natomiast Anonymo, które wciąż bije się o awans do ESL Pro League w play-offach ESEA Premier. Przypomnijmy, że formacja Pawła "innocenta" Mocka po porażce z AGO spadła do drabinki przegranych. Zwycięstwo w dzisiejszej serii z Teamem BLINK pozwoli Anonimowym na stoczenie rewanżowej potyczki właśnie z Jastrzębiami, ale już w finale 38. sezonu. Kilka dni temu to właśnie Polacy byli lepsi od albańsko-szwajcarskiego kolektywu. Nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby dziś było podobnie.

16 października
19:00 HONORIS vs Nemiga Gaming BO3
20:00 Anonymo Esports vs Team BLINK BO3