STS
fot. Riot Games/ Lance Skundrich

Jeszcze MAD Lions nie zginęło. Poczwórny remis w grupie D na Worlds!

Zakończyła się faza grupowa Worlds 2021. To mógł być ostatni mecz fazy grupowej Worlds 2021, ale drużyny z grupy D miały inne plany. MAD Lions zrewanżowało się LNG Esports za wcześniejszą porażkę, co oznacza, iż po sześciu seriach spotkań wszystkie cztery formacje w tym zbiorze legitymują się identycznym bilansem. Jeszcze Europa nie zginęła! Przed nami aż trzy mecze dogrywkowe.

LNG Esports 0:1 MAD Lions
Ale
Jax
Armut
Gwen
Tarzan
Lee Sin
Elyoya
Poppy
Icon
Irelia
Humanoid
Orianna
Light
Ziggs
Carzzy
Lucian
Iwandy
Leona
Kaiser
Nami

MAD Lions nie mogło wymarzyć sobie lepszego wejścia w mecz. Lwy najpierw spaliły czary przywoływacza przeciwnego toplanera, a następnie w potyczce na rzece nie tylko zgarnęły pierwszą krew, ale także dwie kolejne eliminacje. A to był dopiero początek. Mistrzowie Starego Kontynentu dyktowali zabójcze tempo, zaskakując Chińczyków na midzie i w dżungli. To był pogrom! Marek „Humanoid” Brázda w czternastej minucie był bogatszy od swojego bezpośredniego przeciwnika o 2,5 tysiąca sztuk złota. Przewaga całej europejskiej piątki była jeszcze większa.

Jedynie smoki padały łupem LNG, ale co z tego, skoro MAD Lions zadowalały zabójstwa oraz Herald. Herald, którego Europejczycy… nie podnieśli. Głupi błąd? Celowa zagrywka psychologiczna? Na razie nie wiadomo, ale Javier „Elyoya” Prades Batalla będzie musiał się tłumaczyć. Hiszpan nie zawiódł, gdy wspólnie z kolegami zaatakował Barona i rozpoczęło się oblężenie bazy LNG. Reprezentanci Państwa Środka za pierwszym razem zdołali odeprzeć atak, lecz gdy tylko Lwy znów zdobyły fioletowe wzmocnienie, bez najmniejszych problemów rozbiły niebieski Nexus.

Za moment dogrywki. Czyli powtórki dwóch ostatnich rund fazy grupowej. Najpierw Gen.G zagra z Teamem Liquid, a potem MAD Lions znów stanie w szranki LNG. Wygrani awansują do play-offów i jeszcze dziś zmierzą się w boju o lepsze rozstawienie. Po więcej informacji dotyczących tegorocznej edycji mistrzostw świata zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Worlds 2021

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
snatchie x-kom AGO CS:GO

ESL MP: Podział punktów Anonymo i HONORIS. snatchie nie do zatrzymania na Mirage'u

Michał "snatchie" Rudzki i Karol "rallen" Rodowicz mają za sobą debiut w barwach Anonymo Esports. Zespół w odświeżonym składzie właśnie zakończył swój...