STS
Bdd, Gen.G Esports, Worlds 2021
fot. Riot Games/Michał Konkol

Maraton w grupie D Worlds zakończony. Gen.G zajmuje pierwsze miejsce

Siódmy – i zarazem ostatni – dzień fazy grupowej Worlds 2021 zakończony. Jeśli myśleliście, że trzy pierwsze dni w ramach głównego turnieju były dość długie, to dziś musieliście przemyśleć tę kwestię. Poniedziałek z Worlds dostarczył bowiem nie sześć planowanych, nie siedem, nawet nie osiem jak w pierwszej rundzie fazy grupowej, lecz aż DZIEWIĘĆ pojedynków w formacie BO1. Do rozstrzygnięcia potrzebne były aż trzy dogrywki, bowiem koniec końców każda z formacji legitymowała się takim samym bilansem. Mimo ogólnie panującego zmęczenia, emocje z każdym kolejnym pojedynkiem tylko rosły. I najważniejsze: mamy wreszcie dobre wieści dla fanów europejskich rozgrywek – MAD Lions zakwalifikowało się do play-offów!

Mistrzowie LEC w ćwierćfinale Worlds

Wszystko zaczęło się nie najlepiej, bo od porażki z Gen.G Esports, po której Lwy znalazły się na krawędzi eliminacji. Od tego momentu nie było już miejsca na błędy – musiały wygrać wszystkie kolejne mecze, aby utrzymać się w walce o play-offy. Presja była ogromna, lecz Europejczycy jej podołali. Najpierw zwyciężyli Team Liquid, a następnie okazali się lepsi od LNG Esports. To w połączeniu z wynikami pozostałych meczów oznaczało, że czeka nas poczwórny remis!

Do jego kompletnego rozstrzygnięcia potrzebne były trzy dodatkowe pojedynki w formacie BO1 – dwa pierwsze o miejsce w ćwierćfinałach i ostatni o fotel lidera grupy D. Wszystkie cztery formacje zostały rozstawione w drabince pojedynczej eliminacji na bazie czasu zwycięstwa i tym samym rywalem MAD Lions w walce o awans było… raz jeszcze LNG Esports. Samo to spotkanie było niesamowicie zacięte i choć przez długi czas wydawało się, że minuty MAD Lions na Worlds są policzone, to Lwy znalazły jeszcze w sobie pokłady dodatkowych sił i po trwającej ponad trzy kwadranse potyczce wywalczyli miejsce w ćwierćfinale!

W tym momencie wszyscy fani z Europy mogli głośno odetchnąć z ulgą – podobnie zresztą jak sami zawodnicy i sztab MAD. Nic w tym momencie nie mogło już zabrać ich sukcesu, aczkolwiek przed mistrzami League of Legends European Championship było jeszcze jedno wyzwanie w postaci Gen.G Esports. Mecz o pierwsze miejsce w grupie D nie zanosił się na aż tak ekscytujący, ale raz jeszcze Marek „Humanoid” Brázda oraz spółka podnieśli się z kolan i wraz z upływem czasu zmniejszali dystans dzielący obie ekipy. Koniec końców starcie to trwało jeszcze dłużej niż pojedynek Lwów z LNG, ale w 48. minucie Gen.G wygrało decydującą walkę przy Starszym Smoku i wkrótce po tym mogło radować się z pierwszego miejsca w grupie.

MAD i C9 ostatnimi nadziejami zachodniej sceny

Oczywiście dla kibiców LEC wygrana MAD Lions była najważniejszą wieścią, lecz na spotkanie Lwów z LNG skierowane były też oczy fanów z Ameryki Północnej. Nawet – a dla niektórych może zwłaszcza – po porażce Teamu Liquid w swojej dogrywce, która wyeliminowała zespół Nicolaja „Jensena” Jensena z dalszej walki. To oznacza, że w ćwierćfinałach zobaczymy po jednej drużynie z LEC i League of Legends Championship Series, dwie z Chin oraz aż cztery z Korei Południowej. Liczba reprezentantów zachodniej sceny w play-offach może nie napawa optymizmem, ale jak się nie ma, co się lubi…

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów Worlds 2021:

18 października
13:00 Gen.G Esports 1:0 MAD Lions BO1
14:00 LNG Esports 0:1 Team Liquid BO1
15:00 Gen.G Esports 0:1 LNG Esports BO1
16:00 MAD Lions 1:0 Team Liquid BO1
17:00 Team Liquid 1:0 Gen.G Esports BO1
18:00 MAD Lions 1:0 LNG Esports BO1

Dogrywki

19:00 Gen.G Esports 1:0 Team Liquid BO1
20:00 MAD Lions 1:0 LNG Esports BO1
20:00 Gen.G Esports 1:0 MAD Lions BO1

Ostateczna klasyfikacja grupy D:

# Drużyna M W P
1. Gen.G Esports 8 5 3
2. MAD Lions 8 4 4
3. LNG Esports 7 3 4
4. Team Liquid 7 3 4
Legenda:
Awans do fazy pucharowej Worlds 2021
Brak awansu do fazy pucharowej Worlds 2021

Jeszcze dziś dowiemy się, kto będzie rywalem MAD Lions w ćwierćfinale. Losowanie par ćwierćfinałowych rozpocznie się już za kilka minut. Po więcej informacji dotyczących Worlds 2021 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Worlds 2021

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Humanoid, MAD Lions, Worlds 2021

MAD Lions ratuje honor Europy! Lwy w ćwierćfinale Worlds!

Ostatnia grupa na Worlds 2021 przyniosła najwięcej emocji ze wszystkich do tej pory. Cztery drużyny osiągnęły identyczny bilans i walczyły w dogrywkac...