STS
fot. PGL

Najlepsi wchodzą do gry! Rusza Faza Nowych Legend Majora CS:GO

PGL Major Stockholm 2021 nie zwalnia tempa. Ba, on dopiero przyspiesza! Już dziś rusza bowiem Faza Nowych Legend, a to oznacza, że do gry wejdą najlepsze formacje CS:GO, wśród których wyróżnić możemy m.in. Gambit Esports, Natus Vincere czy też Ninjas in Pyjamas. Polacy bez łatki faworytów Nie zabraknie też jednak naszych rodaków – i to […]

PGL Major Stockholm 2021 nie zwalnia tempa. Ba, on dopiero przyspiesza! Już dziś rusza bowiem Faza Nowych Legend, a to oznacza, że do gry wejdą najlepsze formacje CS:GO, wśród których wyróżnić możemy m.in. Gambit Esports, Natus Vincere czy też Ninjas in Pyjamas.

Polacy bez łatki faworytów

Nie zabraknie też jednak naszych rodaków – i to aż trzech! Dla Olka „hadesa” Miśkiewicza i Pawła „dychy” Dychy będzie to zresztą kolejny etap walki o najwyższe laury, bo ich ENCE obecne było już w poprzedniej fazie Majora. Niemniej z tak trudnym rywalem, jeszcze się nie mierzyli, bo na ich drodze stanie Gambit Esports! Mowa tutaj o ekipie, która przez 14 tygodni 2021 roku okupowała pierwsze miejsce rankingu HLTV, a także wygrała niedawne Intel Extreme Masters Fall w regionie CIS. Nie ulega więc wątpliwości, że drużyna polskiego duetu bynajmniej nie będzie faworytem sobotniej potyczki.

Na taką łatkę nie ma też co liczyć Evil Geniuses. Drużyna Michała „MICHA” Müllera co prawda przystąpi do gry ze statusem legendy, ale mimo to do ostatnich chwil musiała ona drżeć o awans na Majora. Wcześniej zaś najczęściej rozczarowywała z uwagi m.in. na problemy natury kadrowej, co czyni z niej jednego z głównych kandydatów do bilansu 0-3. Tym bardziej że MICHU i spółka swoją przygodę ze sztokholmskim turniejem rozpoczną od meczu z niepokonanym dotychczas FaZe Clanem. Podopieczni Vyacheslava „innersh1ne’a” Britvina przybyli na skandynawską ziemię w dobrej formie, a to nie jest dobra informacja dla EG.

s1mple, dev1ce i inni wchodzą do gry

Skoro wspomnieliśmy o Gambit, to warto wspomnieć też o pozostałych głównych kandydatach do tytułu. No więc NAVI, które ma w swoich szeregach żądnego pierwszego w karierze mistrzostwa świata Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva, podejmie Heroic. W ten sposób powstała prawdopodobnie najciekawsza para 1. rundy zmagań. Z kolei Ninjas in Pyjamas swoją przygodę z zawodami w rodzimym Sztokholmie zaczną od pojedynku z MOUZ, co dla Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza będzie okazją, by postawić pierwszy krok na drodze do czwartego z rzędu złotego medalu Majora. Po poprzednie trzy Duńczyk sięgnął jeszcze wraz ze swoimi byłymi kolegami z Astralis, których rywalem będzie dziś FURIA Esports.

Sobotni harmonogram PGL Major Stockholm 2021:

30 października

Drużyny z bilansem 0:0

11:00 Evil Geniuses vs FaZe Clan BO1
11:00 G2 Esports vs Copenhagen Flames BO1
12:15 Gambit Esports vs ENCE BO1
12:15 Team Liquid vs Entropiq BO1
13:30 Team Vitality vs Virtus.pro BO1
13:30 Natus Vincere vs Heroic BO1
14:45 Ninjas in Pyjamas vs MOUZ BO1
14:45 FURIA Esports vs Astralis BO1

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Stockholm 2021 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

W ESL MP bez zaskoczeń – ESCA i PACT grają dalej

Pierwsze mecze fazy pucharowej ESL Mistrzostwach Polski w CS:GO oficjalnie za nami. Dziś jednak obyło się bez niespodzianek, bo po zwycięstwa, a co za...