Rusza kolejny sezon ESEA Premier. A to oznacza, że kilkanaście formacji ponownie stanie do walki o miejsce w CS-owym raju, czyli ESL Pro League. Co prawda tym razem droga będzie dłuższa, bo zwycięzca rozgrywek awansuje tylko na swoiste zaplecze EPL-a, czyli do rozgrywek Conference, ale i tak gra jest warta świeczki.

Wisła All iN! vs
(19:00, BO3)
Team Finest

Pierwszą polską formacją, która przystąpi do gry na poziomie Premier, będzie Wisła All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda poprzedni sezon zakończyła w czołowej szóstce i trochę jej zabrakło, by realnie włączyć się do gry o awans. A jak będzie teraz? Trudno jednoznacznie przewidzieć, chociaż trzeba Wiślakom oddać, że na plus w ich wypadku z pewnością przemawia większe zgranie. Zespół od momentu przyjścia Tomasza "phr-a" Wójcika w sierpniu nie dokonał żadnej kadrowej roszady, co oznacza, że gracze mają za sobą trzy miesiące wspólnej gry. Miesiące, w których trakcie sięgnęli m.in. po bilety na V4 Future Sports Festival 2021 oraz lanowe finały ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021.

Wtorkowym rywalem Wiślaków będzie jeden z beniaminków 39. edycji ESEA Premier, czyli Team Finest. Członkami tejże formacji są m.in. były klubowy kolega Filipa "tudsoNa" Tudeva z Teamu Secret, Guy "anarkez" Trachtman, a także testowany w przeszłości przez North Rasmus "kreaz" Johansson. Ekipa ta to triumfator ostatniej odsłony ESEA Advanced, który w fazie pucharowej nie przegrał ani jednego meczu, triumfując m.in. z HONORIS i MAD DOG'S PACT. Podopieczni izraelskiej organizacji najwyraźniej mają więc patent na drużyny z Polski i zadaniem Wisły będzie przełamać tę niezbyt korzystną serię porażek rodzimych zespołów.

Spotkanie pomiędzy Wisłą All iN! Games Kraków a Teamem Finest rozpocznie się o godzinie 19:00 i rozegrane zostanie w systemie BO3. Na ten moment brak informacji o transmisji z tego pojedynku.