Oczy większości europejskich fanów League of Legends skierowane są od jakiegoś czasu na G2 Esports – a bardziej precyzyjnie od około trzech tygodni. Tyle bowiem minęło od momentu, kiedy właściciel organizacji, Carlos „ocelote” Rodríguez Santiago, zapowiedział oficjalnie zmiany w głównej dywizji LoL-a. Od tego czasu pojawiło się wiele plotek transferowych dotyczących Samurajów, a jedna z ostatnich wydaje się być rozstrzygająca, jeśli chodzi o pozycję strzelca.

CZYTAJ TEŻ:
Kto nowym supportem w G2? Jest jeden kandydat

Nie Carzzy i nie Hans sama – Flakked nowym strzelcem G2?

Wczoraj późnym wieczorem Pablo „Bloop” Suarez z Dot Esports (który notabene wyrobił sobie markę, jeśli chodzi o trafność w przekazywaniu doniesień transferowych) oznajmił, iż G2 zakończyło już poszukiwanie nowego zawodnika na dolną aleję i zakontraktuje Victora "Flakkeda" Lirolę. 20-latek od dwóch sezonów reprezentuje barwy grającego w LVP Superliga MAD Lions Madrid, aczkolwiek jak dotąd nie odniósł szczególnych sukcesów. Wystarczy powiedzieć, że największym był półfinał wiosennego splitu 2020 roku i awans na European Masters, gdzie akademia Lwów odpadła już w fazie play-in. Był to jak dotąd jedyny występ Flakkeda na arenie międzynarodowej – ale wygląda na to, że nie ostatni.

Patrząc na listę osiągnięć niektórzy mogą zachodzić w głowę, jak zawodnik takiego kalibru ma rywalizować o najwyższe europejskie trofea. I choć od ogłoszenia tej plotki minęło raptem dwanaście godzin (w dodatku dla Europejczyków godzin nocnych), dokładnie tego typu głosy pojawiają się u boku tych porównujących Flakkeda do Martina "Rekklesa" Larssona. Odpowiedź jest dość prosta – udany występ podczas testów do G2. Jak informuje Bloop, zarówno Flakked, jak i Raphaël „Targamas” Crabbé (który rzekomo ma być kompanem Liroli na dolnej linii) zaprezentowali się z dobrej strony w ramach październikowych try-outów, których uczestnikami byli również niektórzy uczestnicy Worlds. Według wszelakich doniesień ostatnich dni w przypadku obu tych zawodników pozostała już tylko kwestia złożenia podpisu pod umową – oraz naturalnie oficjalna prezentacja obu graczy.

W teorii ostatnią niewiadomą pozostaje górna aleja. W teorii, bowiem od jakiegoś czasu do Samurajów przymierzany jest Sergen „Broken Blade” Çelik, a ostatnie doniesienia transferowe zdają się potwierdzać transfer Turka do G2. To w połączeniu z pozostaniem Marcina "Jankosa" Jankowskiego i Rasmusa "Capsa" Winthera na swoich stanowiskach dałoby nam ostateczny skład, który prezentowałby się następująco:

Sergen „Broken Blade” Çelik
Marcin "Jankos" Jankowski
Rasmus "Caps" Winther
Victor "Flakked" Lirola
Raphaël „Targamas” Crabbé

Śledź karuzelę transferową na scenie League of Legends z Cybersport.pl: