STS
fot. Maciej Kołek / ishootesports.com

V4: Wisła i AGO poznały grupowych rywali

Major już niedługo dobiegnie końca, ale nie oznacza to, że skończą się CS-owe emocje. Wręcz przeciwnie! Wszak za półtora tygodnia w Budapeszcie rozpocznie się V4 Future Sports Festival 2021, podczas którego zobaczymy w akcji aż dwie rodzime formacje. Już dziś poznały one swoich grupowych rywali podczas fazy play-in. Sinners wśród rywali AGO W grupie A […]

Major już niedługo dobiegnie końca, ale nie oznacza to, że skończą się CS-owe emocje. Wręcz przeciwnie! Wszak za półtora tygodnia w Budapeszcie rozpocznie się V4 Future Sports Festival 2021, podczas którego zobaczymy w akcji aż dwie rodzime formacje. Już dziś poznały one swoich grupowych rywali podczas fazy play-in.

Sinners wśród rywali AGO

W grupie A znaleźli się triumfatorzy Pucharu Narodowej Drużyny Esportu, czyli x-kom AGO. Popularne Jastrzębie ostatnio miały sporo powodów do świętowania, bo przecież poza PNDE wygrali również ESEA Premier i tym samym zapewnili sobie miejsce w elitarnej ESL Pro League. Czy podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa będą w stanie przedłużyć udaną serię? O to, by tak się nie stało, postarają się m.in. Sinners Esports. Czesi to bez wątpienia najtrudniejszy przeciwnik AGO, aczkolwiek warto dodać, że ledwie wczoraj Polacy pokonali naszych południowych sąsiadów w ramach rozgrywek ESEA. Tak czy inaczej, poza wspomnianą dwójką w pierwszym zbiorze umieszczono też innego przedstawiciela czeskiej sceny, eSubę, oraz ONYX, którego graczem jest znany m.in. z FlipSid3 Tactics i HellRaisers Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk.

Z kim o główny etap V4 zagra Wisła?

Z kolei w grupie B kibicować będziemy Wiśle All iN! Games Kraków, jednemu z laureatów niedawnego V4 International Cup. Co ciekawe, dla dwóch reprezentantów Białej Gwiazdy, Grzegorza „SZPERA” Dziamałka i Grzegorza „jedqra” Jędrasa zawody w stolicy Węgier będą mieć szczególny wymiar. Wszak to właśnie na nich pojawili się oni w 2019 roku ze swoim miksem, adwokacikiem, który później stał się podstawą pod skład Wisły. Wracając jednak do drugiego zbioru – w tym poza Wiślakami rywalizować będą m.in. ENTERPRISE esports z Czech oraz Team Fiend z Bułgarii. Ostatni slot zajął natomiast reprezentujący gospodarzy Team Hungary. Jest to powołany na czas V4 FSF zespół złożony z czterech graczy Budapest Five wspomaganych przez Árona „Aarona” Homokiego. Pieczę nad składem sprawować będzie natomiast dziennikarz Hungarian Esport TV, Gábor „gabesson” Málovics.

Podział na grupy play-inów V4 Future Sports Festival 2021:

Grupa A Grupa B
eSuba ONYX ENTERPRISE esports Team Fiend
Sinners Esports x-kom AGO Team Hungary Wisła All iN!

Przypomnijmy, że zaproszenie na zawody otrzymały również BIG, Entropiq, Gambit Esports oraz Movistar Riders, aczkolwiek te drużyny do gry wejdą dopiero po fazie play-in. Samo V4 Future Sports Festival 2021 odbędzie się między 14 a 21 listopada i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 300 tysięcy euro.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PGL Major: Heroic vs Virtus.pro – statystyki graczy

Heroic to pierwszy zespół, który zapewnił sobie awans do półfinału PGL Major Stockholm 2021. A wszystko dzięki temu, że zespół z Danii w czwartkowym m...