STS
fot. PGL

Padł nowy rekord oglądalności CS:GO! Wcześniej należał do Polaków

Po ponad dwuletniej przerwie znów odbywa się Major CS:GO, który już we wstępnych etapach cieszył się niemałym zainteresowaniem widzów na całym świecie. Śmiało można powiedzieć, iż nowy rekord oglądalności esportowych zmagań w strzelankę ze stajni Valve wisiał w powietrzu, ale czy faktycznie spodziewaliśmy się, iż granica zostanie przekroczona już w ćwierćfinale PGL Major Stockholm? W […]

Po ponad dwuletniej przerwie znów odbywa się Major CS:GO, który już we wstępnych etapach cieszył się niemałym zainteresowaniem widzów na całym świecie. Śmiało można powiedzieć, iż nowy rekord oglądalności esportowych zmagań w strzelankę ze stajni Valve wisiał w powietrzu, ale czy faktycznie spodziewaliśmy się, iż granica zostanie przekroczona już w ćwierćfinale PGL Major Stockholm? W każdym razie tak właśnie się stało – od dziś największą w historii liczbą osób jednocześnie śledzących rywalizację może poszczycić się mecz Teamu Vitality z Natus Vincere!

NAVI i Vitality złamały barierę

Gdy poznaliśmy pary 1/4 finału, nie było żadnych wątpliwości: to właśnie starcie Pszczółek i NAVI zyskało miano hitu. Nie codziennie na serwerze mierzą się w końcu dwaj najlepsi według opinii publicznej gracze na świecie, a zatem Oleksandr „s1mple” Kostyliev oraz Mathieu „ZywOo” Herbaut. W dodatku niespełna dwa miesiące temu obie drużyny zapewniły nam nie lada widowisko w finale ESL Pro League Season 14 i z wypiekami na twarzy czekaliśmy na powtórkę. My, czyli kto? Wszystkich nie jesteśmy w stanie wymienić, bo według danych Esports Charts w pewnej chwili pojedynek śledziło około 1 371 918 ludzi! A to dopiero ćwierćfinał… Aż strach pomyśleć, co może się wydarzyć w kolejnych fazach turnieju.

Polski akcent na liście historycznych hitów

Dotychczasowy rekord przetrwał niemal pięć lat i należał do Astralis oraz… Virtus.pro. Tak jest, mowa oczywiście o finale ELEAGUE Major 2017, gdy polska drużyna CS:GO przeszła drogę z nieba do piekła. Pamiętną potyczkę w szczytowym momencie oglądało 1 331 781 kibiców. Czołową piątkę najpopularniejszych meczów w historii obecnie uzupełniają finały trzech innych Majorów. Wydaje się jednak, iż można się zastanawiać nie „czy”, a „kiedy” sytuacja znów ulegnie zmianie.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Selfmade, Team Vitality, LEC

Kto trenerem europejskiego super teamu? Są przecieki

Dla większości drużyn League of Legends z całego świata sezon 2021 dobiegł już końca. Za nami wszystkie rozgrywki regionalne, a na placu boju w Worlds...