STS
fot. PGL

Dziś poznamy finalistów PGL Major Stockholm 2021!

Już tylko cztery zespoły liczą się w grze o mistrzostwo PGL Major Stockholm 2021. Niemniej ten stan nie utrzyma się długo, bo dziś z marzeniami o upragnionym tytule będą musiały pożegnać się dwa z nich. Przed nami wszak mecze półfinałowe! Ostateczna bitwa o miejsce w finale Majora Jako pierwsi do boju o miejsce w wielkim […]

Już tylko cztery zespoły liczą się w grze o mistrzostwo PGL Major Stockholm 2021. Niemniej ten stan nie utrzyma się długo, bo dziś z marzeniami o upragnionym tytule będą musiały pożegnać się dwa z nich. Przed nami wszak mecze półfinałowe!

Ostateczna bitwa o miejsce w finale Majora

Jako pierwsi do boju o miejsce w wielkim finale staną reprezentanci Heroic oraz G2 Esports. Niemniej to Duńczycy mają za sobą zdecydowanie dłuższą drogę, bo ich przygoda z Majorem zaczęła się już w Fazie Nowych Pretendentów, gdzie do ostatniej chwili nie mogli być pewni awansu. G2 natomiast do gry weszło dopiero w Fazie Nowych Legend, przez którą przebrnęło zresztą niepokonane. Nie da się zresztą ukryć, że tak dobrej dyspozycji Samurajów raczej nikt się nie spodziewał, bo na ostatnich imprezach przed przybyciem do Szwecji raczej rozczarowywali. Ale mistrzostwa świata rządzą się swoimi prawami, zwłaszcza gdy masz po swojej stronie kogoś takiego, jak Nikola „NiKo” Kovač. Bośniak to na ten moment najwyżej notowany uczestnik imprezy i w poprzednich spotkaniach wypracował łączny rating na poziomie 1,39. To właśnie jego będą musieli zatrzymać gracze Heroic, jeżeli chcą w ogóle mieć szanse na to, by sięgnąć dziś po zwycięstwo.

Kilka godzin później czekają nas natomiast derby regionu CIS i jednocześnie powtórka regionalnego finału Intel Extreme Masters Fall 2021. Po jednej stronie barykady stanie Natus Vincere – lider światowego rankingu, absolutny faworyt sztokholmskiego Majora, który nie doznał jeszcze goryczy porażki. Po drugiej zaś objawienie tego roku, czyli Gambit Esports. Nie da się ukryć, że gdy weźmiemy pod uwagę ostatnie miesiące na scenie, to oba te zespoły z powodzeniem mogłyby spotkać się w decydującym meczu mistrzostw świata i raczej nikt nie czułby się tym faktem rozczarowany. Dziś jednak droga jednego z nich dobiegnie końca i nie będzie nietaktem stwierdzenie, że na ten moment wiele wskazuje, iż będzie to Gambit. NAVI wszak prezentuje się fantastycznie i nie tylko nie przegrało jeszcze meczu, ale nawet nie straciło mapy! A przecież Oleksandrowi „s1mple’owi” Kostylievowi i spółce przyszło rywalizować z tak wymagającymi oponentami, jak Ninjas in Pyjamas czy też Team Vitality.

Czwartkowy harmonogram PGL Major Stockholm 2021:

6 listopada

Półfinał

16:30 Heroic vs G2 Esports BO3
20:00 Gambit Esports vs Natus Vincere BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Po więcej informacji na temat PGL Major Stockholm 2021 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Cinkrof League of Legends

Nieoficjalnie: Cinkrof w 2022 roku będzie grał w LEC

W kolejnym sezonie League of Legends European Championship będziemy się emocjonować występami jeszcze jednego polskiego dżunglera? Tak twierdzą inform...