STS
fot. PGL

Dominacja NAVI! s1mple i spółka w finale PGL Major

O ile pierwszy półfinał PGL Major Stockholm 2021 był naprawdę wyrównany, tak drugi wyglądał zupełnie inaczej. Natus Vincere nie dało w nim absolutnie żadnych szans zawodnikom Gambit Esports, w wyniku czego mecz zakończył się już po dwóch mapach. NAVI pewnie sięgnęło po zwycięstwa na Overpassie i Mirage’u, zapewniając sobie miejsce w finale rozgrywek. Tam wschodnioeuropejski […]

O ile pierwszy półfinał PGL Major Stockholm 2021 był naprawdę wyrównany, tak drugi wyglądał zupełnie inaczej. Natus Vincere nie dało w nim absolutnie żadnych szans zawodnikom Gambit Esports, w wyniku czego mecz zakończył się już po dwóch mapach. NAVI pewnie sięgnęło po zwycięstwa na Overpassie i Mirage’u, zapewniając sobie miejsce w finale rozgrywek. Tam wschodnioeuropejski zespół o tytuł mistrza świata CS:GO i 1 000 000 dolarów zagra z G2 Esports.

Gambit Esports 0 : 2 Natus Vincere
Overpass 8:16 Mirage 3:16  Dust2 

Wybór Gambit, triumf NAVI

Na dobry początek drugiego półfinału PGL Major Stockholm Gambit i NAVI spotkały się na Overpassie. Choć to pierwsza z wymienionych drużyn zgarnęła rundę otwierającą, to Oleksandr „s1mple” Kostyliev i spółka szybko doprowadzili do wyrównania (1:1), a później udanie odparli dwa kolejne ataki oponenta (3:1). Gambit próbowało różnych rozwiązań i ataków, ale w zasadzie niewiele działało. Defensywa podopiecznych ukraińskiej organizacji była bardzo szczelna i nawet jeśli zawodził jeden z graczy, to inny nadrabiał z nawiązką. NAVI sukcesywnie budowało dzięki temu przewagę, która na półmetku wyniosła aż 10:5.

Niewiele brakowało, by gracze Andriia „B1ad3’a” Horodenskyiego prowadzili 11:5, ale w sytuacji 1vs3 świetnie spisał się Abai „HObbit” Hasenov, który wyeliminował dwóch graczy, a następnie rozbroił ładunek wybuchowy (10:6). Na niewiele się to jednak zdało w obliczu wydarzeń z kolejnej rundy, kiedy to s1mple, dzierżąc AK-47 wyeliminował czterech oponentów, ponownie zapewniając swojej ekipie 5-punktowe prowadzenie, a chwilę później było już 13:6. Overpass skończył się zaś 16:8 – można więc stwierdzić, że Gambit nie miało do NAVI podjazdu na tej mapie.

Miazga na Mirage’u

NAVI miało już w kieszeni mapę, którą wybrało Gambit. Przed sobą miało natomiast własną lokację, którą zaczęło w wymarzony sposób: nie tracąc ani jednego gracza i nie pozwalając oponentowi nawet na podłożenie C4. Kolejne rundy wyglądały… w zasadzie tak samo. Natus Vincere albo w ogóle nie traciło graczy, albo traciło ich tak niewielu, że w ogóle nie wpływało to na ekonomię zespołu. Gambit wydawało się bezradne wobec obrony oponenta, więc postanowiło po szóstej przegranej z rzędu rundzie wziąć przerwę taktyczną. Po niej zespół spod znaku czerwonej gwiazdy w końcu zatriumfował, ale chwilę później znów do głosu doszło NAVI (7:1). Obraz gry w zasadzie do końca pierwszej połówki nie uległ zmianie. Podopieczni Konstantina „groove’a” Pikinera starali się przedrzeć przez obronne szyki oponentów, ale na niewiele się to zdawało. W wyniku tego Natus Vincere prowadziło po piętnastu rundach aż 12:3.

A jak wyglądała druga połówka? Cóż, tu mieliśmy pełną dominację NAVI. s1mple i spółka nie dali w zasadzie żadnych szans swojemu oponentowi. Szybko doprowadzili ten pojedynek do finiszu, wygrywając 16:3.

Wielki finał PGL Major Stockholm 2021 zaplanowano na 7 listopada i rozpocznie się o 20:00. Zwycięzca zawodów zgarnie 1 000 000 dolarów. Spotkanie będziecie mogli oglądać na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego. Po więcej informacji na temat PGL Major Stockholm 2021 zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Scout, Meiko, EDward Gaming (EDG), Worlds 2021

Jakie skórki mistrzowskie wybiorą gracze EDward Gaming?

Puchar Przywoływacza, medale, a w tym roku również złote pierścienie. To tylko niektóre z nagród, jakie otrzymują coroczni mistrzowie świata League of...