Mistrzostwa Świata w League of Legends to jeden z najbardziej wyczekiwanych turniejów w całym esportowym świecie. Produkcja, atmosfera i prestiż zmagań sprawiają, że zawody cieszą się ogromną popularnością. Tak samo było w trakcie Worlds 2021. Nic więc dziwnego, że zakończona właśnie rywalizacja ustanowiła nowy rekord oglądalności esportowego LoL-a.

EDG nowym mistrzem świata

Mówiąc dokładniej, wspomniany rekord został ustanowiony przez decydujący pojedynek tegorocznych MŚ w LoL-a, w którym zmierzyli się zawodnicy EDward Gaming i DWG KIA. Choć to reprezentanci Korei Południowej uchodzili za murowanego faworyta do zwycięstwa, to spotkanie miało zupełnie inny przebieg. Zespół z Chin wysoko postawił poprzeczkę swojemu oponentowi, doprowadzając do pełnej 5-mapowej serii. Ostatecznie to właśnie EDG zatriumfowało, co w Chinach wywołało prawdziwą euforię.

Finał Worlds pobił rekord

Finałowa potyczka Worlds 2021 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Mecz ten ustanowił nowy rekord oglądalności esportowego League of Legends, który do tej pory należał do serii szczególnie bliskiej polskim kibicom. Mowa tu o półfinałowej serii z MŚ z 2019 roku, w której G2 Esports mierzyło się z T1. Tamto spotkanie w najlepszym momencie śledziło około 3 900 000 osób. Z kolei finał tegorocznych rozgrywek w szczytowym momencie oglądało 4 018 728 osób. Obie liczby dotyczą tylko widzów w internecie z wyłączeniem chińskich platform streamingowych.

Szczegółowe informacje o przebiegu Mistrzostw Świata w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej.