STS
fot. PGL

Święto CS:GO. Rekord oglądalności pobity o ponad milion widzów!

Oczywistą oczywistością było, że wielki finał PGL Major Stockholm 2021 pobije rekord oglądalności meczu CS:GO. Niewiadomą było jednak o ile. Społeczność Counter-Strike’a po raz kolejny w ostatnich dniach pokazała swoją moc, co doprowadziło do pęknięcia magicznej bariery dwóch, a nawet dwóch i pół miliona widzów! CZYTAJ TEŻ: Wielki s1mple! NAVI mistrzem PGL Major! Rekord oglądalności […]

Oczywistą oczywistością było, że wielki finał PGL Major Stockholm 2021 pobije rekord oglądalności meczu CS:GO. Niewiadomą było jednak o ile. Społeczność Counter-Strike’a po raz kolejny w ostatnich dniach pokazała swoją moc, co doprowadziło do pęknięcia magicznej bariery dwóch, a nawet dwóch i pół miliona widzów!

CZYTAJ TEŻ:
Wielki s1mple! NAVI mistrzem PGL Major!

Rekord oglądalności CS:GO

Za właściwą i słuszną można uznać obecność G2 Esports i Natus Vincere w pojedynku o tytuł. Obie drużyny mierzyły się w końcu w finałach dwóch ostatnich imprez lanowych. Turnieje w Katowicach i Kolonii przez pandemię koronawirusa nie tylko odbywały się bez publiczności, ale w dodatku zostały oddzielone przez długie miesiące. Teraz, gdy Avicii Arenę zapełniły tysiące fanów, gracze G2 i NAVI (oraz wcześniej pozostali uczestnicy play-offów) wreszcie mogli poczuć dodatkowy dreszcz adrenaliny, podobnie zresztą jak wszyscy będący na miejscu oraz śledzący wydarzenie w telewizji czy internecie.

Według danych Esports Charts Marsz Natus Vincere po mistrzostwo świata w pewnym momencie jednocześnie śledziło 2 570 144 osób (nie licząc chińskich platform)! W porównaniu do dotychczasowego rekordu (który notabene współnależał już do ekipy z regionu CIS i przetrwał około dobę) to wzrost o ponad milion kibiców! Tym samym na pięć najpopularniejszych spotkań CS:GO w historii składają się obecnie cztery potyczki z PGL Major Stockholm oraz finał ELEAGUE Major 2017, w którym polskie Virtus.pro przegrało z Astralis.

Counter-Strike ma się dobrze.

AKTUALIZACJA: Według najnowszych danych rekord to 2 748 850 widzów!

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
s1mple NAVI PGL Major

Wielki s1mple! NAVI mistrzem PGL Major!

Historia pisze się na naszych oczach! Po wielu latach bezskutecznych prób Natus Vincere, jedna ze starszych organizacji esportowych w Europie, wreszci...