STS
fot. Maciej Kołek / ishootesports.com

Wisła All iN! Games w finale ESL MP! Anonymo przegrywa po zaciętym spotkaniu

Pierwszy półfinał w ramach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 za nami. O godzinie 16:00 do walki o udział w finale stanęli zawodnicy Wisły All iN! Games Kraków oraz Anonymo Esports. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzeba było trzech map, ale ostatecznie to Wiślakom udało się awansować do najlepszej dwójki turnieju. Anonymo Esports 1 : 2 Wisła […]

Pierwszy półfinał w ramach ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 za nami. O godzinie 16:00 do walki o udział w finale stanęli zawodnicy Wisły All iN! Games Kraków oraz Anonymo Esports. Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzeba było trzech map, ale ostatecznie to Wiślakom udało się awansować do najlepszej dwójki turnieju.

Anonymo Esports 1 : 2 Wisła All iN!
Dust2 5:16 Inferno 16:12 Nuke 13:16

Pogrom na Duście2

Pierwszą mapą był Dust2 i dość łatwo można było poznać, kto zadecydował o grze na tym terytorium. Tomasz „phr” Wójcik i spółka nie mieli większych problemów z przeciwnikami, a Anonymo we znaki dawała się słabsza forma Michała „snatchiego” Rudzkiego. Prowadzenie Białej Gwiazdy 11:4 po pierwszej połowie wydawało się niewielkim wymiarem kary. Po zmianie stron podopieczni Adriana „IMD” Piepera zapunktowali tylko raz i błyskawicznie nastąpił koniec.

Seria Anonymo na Inferno

Na Inferno, które było wyborem Anonimowych, role się odwróciły. Tym razem snatchie przebudził się z letargu i wraz z kolegami bardzo szybko odbiegł rywalom. Wisła All iN! Games nie straciła jednak ducha walki i równie rychło niemal zrównała się z ekipą Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego pod względem wygranych rund. Na uwagę zasługuje świetne wykorzystanie granatów, które raz za razem siały spustoszenie w szeregach terrorystów. Mimo to pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się skromnym zwycięstwem Anonymo. Po przerwie zawodnicy Białej Gwiazdy znów złapali wiatr w żagle, ale rywal nie zamierzał wywieszać białej flagi i przewaga Wiślaków szybko stała się wspomnieniem. Ustawiony przez graczy IMD mur obronny okazał się zaporą nie do pokonania. Anonimowi wygrali siedem rund z rzędu i o wszystkim rozstrzygnąć musiała trzecia mapa.

Nuke i finał dla Wisły

Pierwsza runda na Nuke’u była niezwykle wyrównana. Ostatecznie Kacprowi „Kylarowi” Walukiewiczowi udało się domknąć pistoletówkę i dzięki temu Anonymo rozpoczęło tę mapę od kilku wygranych. Paweł „innocent” Mocek wyszedł na serwer w monstrualnej formie, zgarniając osiem fragów w ciągu czterech początkowych rund. Niemalże każdy z Anonimowych miał swoje pięć minut w pierwszej połowie. Nagle ekipa z Krakowa przełamała się i kwintesencją jej woli walki był clutch Grzegorza „SZPERO” Dziamałka w rundzie z numerem 10. Pierwsza połowa zakończyła się jednak z rezultatem 10:5 na korzyść drużyny Snaxa. Po przerwie znowu mogliśmy oglądać, jak Wisła dalej goni swojego rywala. Wysiłki Krzysztofa „Goofy’ego” Górskiego i spółki opłaciły się, ponieważ nie tylko udało się zremisować, ale też wyprzedzić przeciwników. Wisła All iN! Games Kraków awansuje do finału ESL MP!

W drugim półfinale MAD DOG’S PACT już niebawem podejmie HONORIS. Mecz wraz z polskim komentarzem oglądać można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nie NAVI s1mple'a. Po prostu NAVI

NAVI nie wygrało Majora tylko dzięki s1mple'owi. NAVI wygrało, bo s1mple wreszcie ma godne siebie wsparcie. Bardzo możliwe, że gdyby koledzy nie zaczę...