STS
RiotX Arcane
fot. Riot Games

Arcane numerem jeden na Netflixie. Popularne Squid Game zdetronizowane

Kilka ostatnich dni minęło nam z Arcane w tle, wliczając w to nawet finał mistrzostw świata w League of Legends i ceremonię jego otwarcia, która mocno nawiązywała do nadchodzącego serialu. Pierwsze odcinki za nami, pierwsze wrażenia na ogół pozytywne. Dlatego też kolejny sukces produkcji wydaje się być bardzo naturalnym krokiem. Wczoraj animacja od Riot Games […]

Kilka ostatnich dni minęło nam z Arcane w tle, wliczając w to nawet finał mistrzostw świata w League of Legends i ceremonię jego otwarcia, która mocno nawiązywała do nadchodzącego serialu. Pierwsze odcinki za nami, pierwsze wrażenia na ogół pozytywne. Dlatego też kolejny sukces produkcji wydaje się być bardzo naturalnym krokiem. Wczoraj animacja od Riot Games wyprzedziła popularne Squid Game i stała się najpopularniejszym show na Netflixie.

Międzynarodowy zasięg Arcane

Według statystyk na FlixPatrol produkcja zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w trzydziestu ośmiu krajach (między innymi w Polsce). Dlatego też w ogólnym rankingu popularności Arcane wyprzedziło wszystkich konkurentów. Obecne top 10 prezentuje się następująco:

  1. Arcane
  2. Squid Game
  3. Narcos Mexico
  4. You
  5. Maid
  6. Dynasty
  7. Big Mouth
  8. Locke & Key
  9. My name
  10. Hometown Cha-Cha-Cha

Jest to ogromny sukces twórców animacji, jednak jeśli popatrzymy na międzynarodowy zasięg Riot Games oraz na to jak przebiegała promocja to raczej spodziewany efekt. Warto wspomnieć tu chociażby o interakcjach z grami, które przyciągają miliony graczy przed monitory. Jakby tego było mało pogłoski dotarły też do fanów innych tytułów dzięki crossoverom z PUBG mobile czy Fortnite.

CZYTAJ TEŻ:
Ogromny balon Arcane leci coraz wyżej. Riot Games podołało zadaniu

Poprzeczka jest wysoko

Animacja zaliczyła udany start, z czym wiąże się wysoko postawiona poprzeczka już na samym początku, ponieważ za nami dopiero premiera pierwszego z trzech aktów. Jednak jeśli spojrzymy na statystyki i tendencje to można odnieść wrażenie, iż Arcane szybko nie rozstanie się z pierwszym miejscem w rankingach popularności. Istnieje też prawdopodobieństwo, że finalnie kolejne akty te wyniki jeszcze wywindują.

Ostatecznie to po premierze wszystkich odcinków pierwszego sezonu będziemy mogli określić skalę fenomenu. Patrząc jednak na to, jakich rywali Arcane wyprzedziło w drodze na szczyt i tak jest czego gratulować. Natomiast czy akt drugi i trzeci okażą się jeszcze lepszymi – tego dowiemy się już w najbliższych tygodniach.

Wszystkie odcinki animacji dostępne są na platformie Netflix. Premiera drugiego aktu będzie miała miejsce w najbliższy weekend z soboty na niedzielę o godzinie 3:00 czasu polskiego.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
bnox, MAD DOG'S PACT, ESL Mistrzostwa Polski

bnox: Popełnialiśmy błędy, które później miały ogromne znaczenie

Drugi poniedziałkowy półfinał ESL Mistrzostw Polski Jesień 2021 przyniósł nam ogrom emocji. HONORIS oraz MAD DOG'S PACT na trzeciej, decydującej mapie...