Scena League of Legends żyje zbliżającym się okienkiem transferowym. Organizacje jakiś czas temu wystartowały w wyścigu po zakontraktowanie nowych zawodników. Jeśli chodzi o Europę, to na pewno Team Vitality jest jednym z faworytów do wygrania offseasonu – przynajmniej na papierze. Jednak obok transferowej karuzeli są też kontrakty obecnych zawodników. Prawdopodobnie Labros "Labrov" Papoutsakis zostanie w drużynie do 2024 roku.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Krok po kroku...

Labrov dołączył do Vitality w maju ubiegłego roku. Wcześniej reprezentował barwy BIG i tam został dostrzeżony, a następnie zakontraktowany w zespole z League of Legends European Championship. Początki na najwyższym szczeblu nie były łatwe dla wspierającego, gdyż wraz z kolegami okupował dolną część tabeli. Na przestrzeni niespełna dwóch lat rotacje w składzie następowały regularnie. Jednak jedynym graczem, który zachował swoją pozycję jest właśnie Labrov.

Jak podaje Upcomer, Grek ma pozostać w drużynie na kolejne dwa lata i ten okres może nie być przypadkowy, ponieważ podobna umowa może wiązać Matyáša "Carzzy'ego" Orsága. Tym sposobem dolna aleja zostanie solidnie zabezpieczona. Warto przypomnieć, że Vitality rzekomo ma zakontraktować Lukę "Perkza" Perkovicia oraz Barneya "Alphariego" Morrisa. Natomiast rola dżunglera należeć będzie nadal do Oskara "Selfmade'a" Boderka.

Patrząc na ambicje oraz możliwości Vitality i zestawiając z tym wyniki, jakie drużyna osiągała w ostatnich splitach to jasnym wydaje się, że oczekiwania nie zostały spełnione. Natomiast skład, który buduje się na naszych oczach może odwrócić dotychczasowe problemy i przekuć je w sukces. Planowane wzmocnienia są na papierze genialne, jednak sam fakt możliwego przedłużenia kontraktu ze wspierającym – który wyrósł tak naprawdę na trzon drużyny – wydaje się być bardzo dobrym punktem wyjścia. Tym bardziej jeśli weźmie się pod uwagę to, że zna się on z Carzzym jeszcze z czasów grania w BIG.

Nadal obracamy się w sferze plotek i przecieków, jednak większość z nich pochodzi z coraz bardziej wiarygodnych źródeł. Oficjalne potwierdzenie powinniśmy otrzymać wkrótce.

CZYTAJ TEŻ:
Vitality stworzy superdrużynę? Na celowniku Perkz i Alphari