Podczas PGL Major Stockholm 2021 Ninjas in Pyjamas finiszowali w czołowej ósemce, co teoretycznie nie jest najgorszym rezultatem. Wszak po raz ostatni wyżej podopieczni szwedzkiej organizacji znaleźli się jeszcze przy okazji DreamHack Open Cluj⁠-⁠Napoca 2015, gdy to skończyli zmagania w top 4. Mimo to jednak wydaje się, że NIP we własnej ojczyźnie liczył na zdecydowanie więcej i zdecydowanie więcej mu też wróżono.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Wychowanek rozczarował

Niemniej w decydującym momencie drużynie zabrakło pary. Co więcej, momentami wyglądało, jakby musiała ona sobie radzić we czwórkę, bo rozczarowująco spisał się najmłodszy członek składu, Linus "LNZ" Holtäng. 19-latek swoją przygodę z pierwszym w karierze Majorem zakończył z ratingiem 0,79, co było szóstym najgorszym wynikiem wśród wszystkich uczestników Fazy Nowych Legend i Fazy Nowych Mistrzów. Szybko pojawiły się więc głosy, że młody Szwed, którego w czerwcu przesunięto do pierwszego zespołu z akademii, nie poradził sobie po skoku na głęboką wodę. W tej sytuacji nie powinno nikogo dziwić doniesienia, jakoby nastolatek miał znajdować się na wylocie.

Drugi Duńczyk dołączy do NIP-u?

Co więcej, w jego miejsce NIP miałby zaangażować kogoś z o wiele większym doświadczeniem. Jak bowiem twierdzą osoby prowadzące profil CSGO Leaks na Twitterze, organizacja miała rozpocząć rozmowy z Patrickiem "es3tagiem" Hansenem. 25-letni Duńczyk pod koniec lipca trafił co prawda do Complexity Gaming, ale formacja ta niedawno ogłosiła, że przed sezonem 2022 zamierza przebudować cały zespół i daje wszystkim swoim graczom, w tym również Hansenowi, wolą rękę przy poszukiwaniu nowego pracodawcy. Sam es3tag z pewnością byłby zainteresowany ewentualną ofertą od Ninjas in Pyjamas, tym bardziej że miałby okazję ponownie spotkać się z Nicolai "dev1ce" Reedtz, z którym przez kilka miesięcy z powodzeniem współpracował w Astralis.

Jeżeli powyższe doniesienia potwierdzą się, skład Ninjas in Pyjamas będzie prezentować się następująco:

  • Fredrik „⁠REZ⁠” Sterner
  • Nicolas „⁠Plopski⁠” Gonzalez Zamora
  • Hampus „⁠hampus⁠” Poser
  • Nicolai „⁠dev1ce⁠” Reedtz
  • Patrick "es3tag" Hansen
  • Björn „⁠THREAT⁠” Pers – trener