Tuż przed końcem października włodarze Teamu Spirit zapowiedzieli zmiany w prowadzonej przez siebie dywizji CS:GO. Miały one związek z rozczarowującym występem ekipy podczas PGL Major Stockholm 2021. Co ciekawe, początkowo miało do nich dojść już po DreamHack Open November 2021, ale ostatecznie przeprowadzono je wcześniej.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Kolejny gracz na liście transferowej Spirit

Wtedy to poza składem znaleźli się Leonid „⁠chopper⁠” Vishnyakov oraz Nikolay „⁠mir⁠” Bityukov, których fotele na czas turnieju przejęli Robert „⁠Patsi⁠” Isyanov i Aleksandr „⁠KaiR0N-⁠” Anashkin. Ale teraz wiemy już, że na tym nie koniec, bo dzień po tym, jak Spirit odpadło z DH Open z kompletem porażek, na ławce rezerwowych wylądował również Viktor "⁠sdy⁠" Orudzhev. Co ciekawe, to sam Ukrainiec podjął taką decyzję i ostatnie oficjalne mecze w barwach organizacji rozegra przy okazji nadchodzącego Red Bull Flick Helsinki Invitational 2021 w Helsinkach. A potem na dobre rozsiądzie się na rezerwie, oczekując na koniec swojego kontraktu lub też pojawienie się chętnego, który wyłoży oczekiwaną kwotę wykupu.

Nasze wizje w kwestii przyszłości zespołu różniły się i postanowiłem pożegnać się ze Spirit – przyznał sdy. – Chciałbym podziękować wszystkim, z którymi zetknąłem się podczas mojego pobytu tutaj. Specjalne podziękowania kieruję do Certusa, który w przeszłości we mnie uwierzył, a także CEO, Cheshirowi. Uwielbiałem każdego z kolegów z zespołu i starałem się dawać z siebie wszystko. To była fajna przygoda i nigdy jej nie zapomnę, gdyż to jeden z najlepszych okresów w moim życiu. Życzę powodzenia młodym strzelbom oraz całemu Spirit. [...] Sam zamierzam aktywnie poszukiwać nowego zespołu w regionach CIS, EU i NA. Mogę pełnić każdą rolę i z całego serca pragnę wygrywać – dodał.

W tej sytuacji skład Teamu Spirit prezentuje się następująco:

  • Boris "⁠magixx⁠" Vorobiev
  • Abdul "⁠degster⁠" Gasanov
  • Nikolay "⁠Certus⁠" Poluyanov – trener
  • Nikolay "⁠mir⁠" Bityukov – lista transferowa
  • Leonid "⁠chopper⁠" Vishnyakov – lista transferowa
  • Viktor "⁠sdy⁠" Orudzhev – lista transferowa