W życiu pewne jest tylko kilka rzeczy – śmierć, podatki oraz wygrana MOUZ NXT w WePlay Academy League. Podopieczni niemieckiej organizacji po raz drugi z rzędu okazali się najlepsi podczas rozgrywek CS:GO organizowanych dla drużyn-akademii. Co istotne, swój wkład w końcowy sukces mieli również dwaj Polacy, Kamil „siuhy” Szkaradek i Hubert „Szejn” Światły.

Szejn, siuhy i spółka ponownie górą

Młode Myszy przez cały drugi sezon prezentowały wysoką formę i od samego początku na każdym kroku udowadniały, że liczy się dla nich tylko obrona mistrzowskiego tytułu. Widać to było już w online'owej fazie grupowej, którą drużyna naszych rodaków zakończyła z kompletem zwycięstw, pokonując po drodze kolejno FURIĘ Academy, VP.Prodigy oraz Fnatic Rising. Z kolei w Kijowie, już podczas lanowych finałów akademia MOUZ pozostawiła w pokonanym polu teoretycznie dwóch najgroźniejszych rywali, tj. NAVI Junior i Young Ninjas. Wydawało się więc, że nic nie zatrzyma zwycięzców sezonu pierwszego przed powtórzeniem swojego sierpniowego osiągnięcia.

Mimo to taką próbę podjął młodzieżowy zespół Natus Vincere. Ekipa, której członkami są m.in. Ilya "m0NESY" Osipov i Egor "flamie" Vasilyev, szukała okazji do rewanżu za wcześniejszą porażkę, ale nie dała sobie rady. Co więcej, niedzielny wielki finał zakończył się już po dwóch mapach, bo zarówno na Duście2, jak i na Vertigo to MOUZ NXT było górą wynikiem 16:11. Drużynie z regionu CIS nie pomogła nawet wysoka forma wspomnianego m0NESY'EGO, bo MOUZ miało po swojej stronie równie dobrze dysponowanych siuhego czy też Ádáma "torzsiego" Torzsása. W efekcie to właśnie Myszy zatriumfowały 2:0 i tym samym zgarnęły główną nagrodę w wysokości 45 tysięcy dolarów. Znowu.

Końcowa klasyfikacja WePlay Academy League Season 2:

1. MOUZ NXT 45 000 $
2. NAVI Junior 20 000 $
3. Young Ninjas 15 000 $
4. BIG. OMEN Academy 8 000 $
5. Fnatic Rising 6 000 $
6. VP.Prodigy 3 000 $
7-8. Astralis Talent, FURIA Academy 1 500 $