Za MOUZ fatalny występ na PGL Major Stockholm 2021. I to fatalny na tyle, że niewykluczone, iż wyczerpał on cierpliwość Robina "ropza" Koola. Pojawiły się bowiem nieoficjalne doniesienia sugerujące, że estońska gwiazda drużyny zapragnęła odejść.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


MOUZ rozczarowuje

Według informacji, do których dotarł Clément "Mac_Coy" B z serwisu against All authority, 21-latek ma być niezadowolony z kierunku, w jakim podąża zespół. Jak twierdzi francuski dziennikarz, spore wątpliwości Koola wywołało zwłaszcza rozstanie z Finnem "karriganem" Andersenem i zatrudnienie w jego miejsce o wiele mniej doświadczonego Christophera "dextera" Nonga. Co prawda pod wodzą Australijczyka Myszy wygrały europejski turniej RMR, Flashpoint Season 3, ale był to tak naprawdę jedyny sukces. Ponadto ekipa głównie rozczarowywała – tak jak podczas Intel Extreme Masters Fall 2021 czy też sztokholmskiego Majora, gdzie nie włączyła się nawet do walki o awans do czołowej ósemki. Niedawno natomiast MOUZ słabo wypadło na DreamHack Open November 2021 i jako jeden z kandydatów do końcowego triumfu zostało wyeliminowane już w fazie grupowej po dwóch porażkach z MAD Lions.

ropz i karrigan znowu połączą siły?

Mimo tego wszystkiego jedną z niewielu osób, do których nie można mieć pretensji, jest właśnie ropz, który nie schodzi poniżej przyzwoitego poziomu. Wydaje się jednak, że z uwagi na przedłużający się kryzys zespół Myszy może robić powoli dla niego za mały. A to, jak twierdzi Mac_Coy, chętnie wykorzystałby FaZe Clan, które od kilku tygodni ma prowadzić z Estończykiem negocjacje.

Na korzyść amerykańskiej organizacji z pewnością przemawia fakt, że występuje w niej wspomniany już karrigan, który ma być dla Koola prawdziwym mentorem. Niemniej wiele zależeć będzie od tego, czy FaZe i MOUZ zdołają dojść do porozumienia w kwestii kwoty wykupu. Sytuacja powinna wyjaśnić się do końca roku, ale mimo to formacja z Niemiec już teraz zaczęła rozglądać się za ewentualnym następcą swojej gwiazdy. Na ten moment głównym kandydatem wydaje się Justin "jks" Savage, który od początku miesiąca przesiaduje na ławce rezerwowych Complexity Gaming.