W końcu mamy potwierdzone informacje o nowej organizacji Kacpra "Inspireda" Słomy. Dużo mówiło się o tym, że Polak może trafić do formacji z Ameryki Północnej i tak też się stało. Wcześniejsze doniesienia dotyczące jego gry w Evil Geniuses także okazały się prawdziwe. Dzisiaj organizacja w końcu ogłosiła zakontraktowanie naszego rodaka. Inspired oficjalnie został Złym Geniuszem!

Inspired znalazł nowy dom za oceanem

EG skompletowało już cały skład, który prezentuje się całkiem przyzwoicie. W szeregach tej ekipy będziemy mogli zobaczyć takich zawodników jak Philippe „Vulcan” Laflamme, Kyle „Danny” Sakamaki, Joseph „jojopyun” Pyun, Jeong „Impact” Eon-young i oczywiście Inspired. Największym zaskoczeniem może być postawienie przez formację na jojopyuna, który wcześniej nie miał okazji występować w League of Legends Championship Series. Najwyraźniej włodarze są pewni, że nadszedł czas na jego debiut i to w doborowym towarzystwie. Zawodnicy ci będą trenować pod okiem Petera Duna, który wcześniej był zaangażowany m.in. w MAD Lions, Splyce i INTZ. Od listopada 2020 roku prowadzi właśnie Evil Geniuses. W zeszłym roku organizacja pokazała się z całkiem dobrej strony w letnim splicie, zajmując trzecią lokatę w regularnym sezonie. W play-offach zakończyła swoją przygodę bardzo szybko, po porażce z Cloud9 z wynikiem 0:3.

Teraz jednak możemy mówić o solidnych wzmocnieniach. O ile nowy midlaner może być ryzykownym ruchem, tak na pozycji leśnika oraz wspierającego widzimy już znane i charyzmatyczne postacie. Vulcan ma za sobą świetne dwa lata w barwach Chmur, podczas gdy Inspired w minionym sezonie był bezdyskusyjnie najlepszym zawodnikiem w Rogue. Polak był brany pod uwagę podczas wyborów MVP letniego splitu i pokazał się z naprawdę dobrej strony podczas play-offów. Łotrzyki dostały się na Worlds i tam walczyły do ostatniego momentu o awans z grupy. To jednak się nie powiodło i pomimo bardzo dobrego sezonu regularnego ekipa Inspireda skończyła rok bez żadnego tytułu. Nasz rodak będzie miał z pewnością wiele do udowodnienia w barwach nowej drużyny. Ta jeszcze w tym roku zaliczała się do najsilniejszych formacji w Ameryce Północnej.

Skład Evil Geniuses prezentuje się następująco:

Jeong „Impact” Eon-young
Kacper „Inspired” Słoma
Joseph „jojopyun” Pyun
Kyle „Danny” Sakamaki
Philippe „Vulcan” Laflamme
Peter Dun