Kilka dni temu informowaliśmy o możliwym transferze Kacpra "Inspireda" Słomy do Evil Geniuses, bazując na wideo od Travisa Gafforda. W wideo tym wieści dotyczące przenosin polskiego leśnika za ocean były jednak zbyt powierzchowne i dość mgliste, by poświęcać im szczególnie dużo uwagi. Wczoraj jednak dodatkowe informacje przekazał Jacob Wolf z Dot Esports. Według jego doniesień porozumienie na linii Rogue oraz Evil Geniuses dotyczące wykupu Słomy jest już bliskie finalizacji.

Inspired pierwszym Polakiem w LCS?

Jeśli faktycznie do tego transferu dojdzie, Inspired będzie pierwszym polskim zawodnikiem, który wystąpi w czołowych zmaganiach Ameryki Północnej w League of Legends. Jak dotąd swoją stopę na amerykańskiej ziemi postawili tylko Marcin "Selfie" Wolski oraz Patryk "Mystiques" Piórkowski, aczkolwiek obaj występowali tylko w meczach niższej klasie rozgrywkowej. Co innego w przypadku rodzimego dżunglera – on miałby trafić prosto do głównej piątki i zastąpić w niej Dennisa "Svenskerena" Johnsena. Gdzie z kolei powędruje Duńczyk, tego na razie nie wiadomo, aczkolwiek warto odnotować, że jego kontrakt z EG wciąż jest ważny przez cały kolejny sezon.

To jednak o rok krócej, niż w przypadku umowy pomiędzy Rogue i Inspiredem. Dotychczasowy pracodawca 19-latka trzy miesiące temu ogłosił przedłużenie kontraktu ze swoim leśnikiem do roku 2023. Wygląda jednak na to, że tak długo Inspireda w barwach Łotrzyków nie będzie nam dane oglądać. Niemniej i tak zdążył się zapisać złotymi zgłoskami w historii organizacji – już w pierwszym splicie w akademii Rogue wywalczył on mistrzostwo Ultraligi, a w drugim razem ze swoimi kompanami został przeniesiony do pierwszego składu grającego w League of Legends European Championship.

CZYTAJ TEŻ:
Jactroll wróci do Vitality jako wspierający akademii?

Tam zawsze udawało się dotrzeć do play-offów, a w trzech ostatnich splitach nawet zajmować miejsca na podium. Najbliżej mistrzowskiego tytułu Europy Rogue było wiosną tego roku, kiedy to prowadziło w finale z MAD Lions już 2:0... ale ostatecznie poległo 2:3. Sukcesu na arenie Starego Kontynentu nie udało się niestety przekuć na występy globalne – obie edycje Worlds z Rogue na liście uczestników zakończyły się eliminacją Łotrzyków już w fazie grupowej.

Na tym nie koniec potencjalnych zmian w Rogue

Wielce prawdopodobne, że do kolejnej walki o mistrzostwo LEC oraz występ na Worlds Rogue podejdzie już w nieco innym składzie. I to nie tylko za sprawą braku Inspireda – z drużyną rzekomo ma rozstać się również inny zawodnik RGE, a mianowicie grający na dolnej alei Steven "Hans sama" Liv. Co ciekawe, Francuz również miałby dołączyć do drużyny z League of Legends Championship Series, aczkolwiek w jego przypadku byłby to Team Liquid. Niewykluczone więc, że obaj gracze Rogue mieliby okazję zmierzyć się na Summoner's Rifcie przynajmniej dwa razy na split.


Śledź transfery na scenie League of Legends: