STS
Snax Anonymo Esports
fot. ESL/Adam Łakomy

EPL Conference coraz bliżej. Z kim Polacy zagrają na początek?

To jeszcze nie koniec międzynarodowych emocji, które w tym roku mogą nam zafundować polscy gracze Counter-Strike’a. Przed nami przecież ESL Pro League Conference, podczas którego kilkunastu naszych rodaków stanie do walki o awans do 15. sezonu EPL. Do startu zmagań pozostało co prawda jeszcze kilka dni, ale już dziś poznaliśmy drabinkę oraz pary pierwszej rundy. […]

To jeszcze nie koniec międzynarodowych emocji, które w tym roku mogą nam zafundować polscy gracze Counter-Strike’a. Przed nami przecież ESL Pro League Conference, podczas którego kilkunastu naszych rodaków stanie do walki o awans do 15. sezonu EPL. Do startu zmagań pozostało co prawda jeszcze kilka dni, ale już dziś poznaliśmy drabinkę oraz pary pierwszej rundy.

W EPL Conference zagrają m.in. Wisła All iN! i Anonymo

Dzięki temu wiemy, że pierwszym rywalem koronowanych niedawno mistrzów Polski z Wisły All iN! Games Kraków będą uczestnicy ostatniego Majora, czyli dowodzony przez Epitácio „TACO” de Melo Brazylijczycy z GODSENT. Na papierze o wiele lepiej trafiło Anonymo Esports, które awans do EPL Conference otrzymało jako druga ekipa z ESEA Premier. Janusz „Snax” Pogorzelski i jego koledzy na inaugurację podejmą bowiem gości z dalekich Antypodów, czyli ORDER. Australijska formacja swego czasu grywała nawet na turniejach z cyklu Intel Extreme Masters, niemniej pandemia na długo ograniczyła ją wyłącznie do oceanicznej sceny, co z pewnością odbiło się na poziomie gry.

Na tym jednak nie koniec rodzimych akcentów. Do gry wejdzie też mistrz Beneluksu, eClub Brugge, czyli ekipa Mateusza „matty’ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice’a” Wolniaka. Polski duet i jego koledzy w swoim pierwszym meczu zmierzą się z MAD Lions, czyli podopiecznymi Jakuba „kubena” Gurczyńskiego. Ci dopiero co stanęli na najniższym stopniu podium DreamHack Open November 2021 i z pewnością chcieliby z przytupem zakończyć sezon 2021. Nie można też zapomnieć o Kamilu „KEiu” Pietkunie. Ten od kilku tygodni związany jest z najlepszą drużyną niemieckich rozgrywek od ESL, Sprout, wraz z którym w EPL Conference będzie miał okazję podjąć jednego z czołowych przedstawicieli Ameryki Północnej, czyli Extra Salt.

Drabinka EPL Conference:

ESL Pro League Season 15 Conference rozegrane zostanie między 23 a 28 listopada. Podczas online’owych zawodów szesnaście drużyn walczyć będzie w drabince podwójnej eliminacji o łączną pulę nagród w wysokości 27 tysięcy dolarów, a także o 210 punktów ESL Pro Tour i – przede wszystkim – trzy zaproszenia do 15. sezonu ESL Pro League.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Patch 11.23, przedsezon 2022, Hextechowy Smok, Chemtechowy Smok

Nagrody za cele, nowe smoki, runy i itemy. Przedsezonowe szaleństwo już w LoL-u!

Oto jest dzień, który dał nam Riot. Dzień szczególnie istotny dla tych, którzy ze zniecierpliwieniem wypatrywali przedsezonowej aktualizacji w League...