W dawnych czasach Virtus.pro i Natus Vincere wielokrotnie toczyły pasjonujące boje na największych esportowych arenach. Wtedy członkami tej pierwszej ekipy byli jeszcze Filip "NEO" Kubski i Wiktor "TaZ" Wojtas, w drugiej zaś występowali Ladislav "GuardiaN" Kovács oraz Denis "seized" Kostin. Oczywiście od tego czasu wiele się zmieniło, ale dziś będziemy mieli szansę na sentymentalną podróż w przeszłość.

Virtus.pro vs NAVI? Prawie

Wszystko dlatego, że już dziś w ramach zamkniętych eliminacji do Exeedme Revolution zmierzą się ze sobą HONORIS NEO i TaZa, a także Team Singularity GuardiaNa i seizeda. Dwaj Polacy, Słowak i Rosjanin będą mieli więc okazję, by powspominać dawne czasy, ale to dopiero wieczorem, bo przez cały dzień trwać będą zmagania w ramach grupy D. W tej rywalizują również AVE i OPAA Gaming, które wraz z dwiema wspomnianymi wyżej ekipami stoczą bój o dwa miejsca na grudniowych zawodach głównych, których łączna pula nagród wyniesie 42,5 tysiąca dolarów. Aby sięgnąć po awans, należy wygrać dwa spotkania i w teorii wydaje się, że Polacy spokojnie powinni być w stanie to zrobić. Są oni wszak drugim najwyżej notowanym zespołem swojego zbioru – wyżej w rankingu HLTV znajduje się tylko wspomniane AVE.

CZYTAJ TEŻ:
EPL Conference coraz bliżej. Z kim Polacy zagrają na początek?

Ósma kolejka PLE na finiszu

W międzyczasie odbędą się również ostatnie mecze ósmej kolejki Polskiej Ligi Esportowej. Tym razem sporo pracy w dywizji mistrzowskiej będą mieć gracze SKILLSTARS.pro, ale to dobrze dla nich, bo obecnie to właśnie oni okupują ostatnie miejsce w tabeli. Szansą, by się od niego odbić, będą spotkania z M1 EDEN oraz x-komem AGO. Biorąc jednak pod uwagę, że obaj rywale Michała "OKOLICIOUZA" Głowatego i spółki nadal walczą o awans do play-offów, to z pewnością łatwo nie będzie. Co ciekawe, M1 zobaczymy dziś w akcji także o godzinie 16:00 – wtedy to ekipa ta zmierzy się z MAD DOG'S PACT, czyli wiceliderem, który w przypadku ewentualnego zwycięstwa zrówna się punktowo z przewodzącymi stawce Izako Boars.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

18 listopada
13:00 SKILLSTARS.pro vs M1 EDEN BO3 transmisja
14:00 HONORIS vs Team Singularity BO1 transmisja
16:30 mecz wygranych grupy D (HONORIS) BO1  
16:00 MAD DOG’S PACT vs M1 EDEN BO3 transmisja
17:45 mecz przegranych grupy D (HONORIS) BO1  
19:00 decydujący mecz grupy D (HONORIS) BO3  
19:00 x-kom AGO vs SKILLSTARS.pro BO3 transmisja