STS
Armel, dota, fnatic
fot. ESL/Adela Sznajder

Fnatic z hitowymi transferami w dywizji Doty. Armel i Jaunuel uzupełniają skład

Dywizja Doty 2 we Fnatic zbroi się przed nowym sezonem Dota Pro Circuit. Pod koniec października zespół opuścili Yang „Deth” Wu Heng i Ng „ChYuan” Kee Chyuan. Teraz jednak poznaliśmy ich następów, którymi zostali Jaunuel „Jaunuel” Arcilla i Armel Paul „Armel” Tabios.

Jeden to gwiazdor, drugi obiecujący prospekt

Armel, pomimo tylko 21 lat na karku, jest uznanym na scenie południowoazjatyckiej midlanerem. Zajmuje również 6. miejsce w indywidualnym rankingu MMR graczy południowej Azji. Filipińczyk wcześniej od 2018 roku reprezentował barwy TNC Predator i właśnie z tą ekipą dostał się na The International w 2018 i 2019 roku. TNC Predator zajmowało tam odpowiednio miejsca 13-16. i 9-12. W tych latach żaden zespół z tamtego regionu nie osiągnął lepszego rezultatu, ponieważ Fnatic plasowało się dwukrotnie na miejscach 13-16. W przerwanym przez pandemię sezonie DPC 2019-20 Armel wygrał też z drużyną pierwszego Majora wspomnianych rozgrywek – MDL Chengdu Major.

Z kolei Jaunuel to zawodnik mniej rozpoznawalny scenie Doty. Po raz pierwszy i jak dotąd jedyny można było szerzej o nim usłyszeć dzięki temu, że jego ówczesny zespół, Neon Esports, zajął drugie miejsce w Regionalnej Lidze DPC. Tym samym Arcilla i spółka zakwalifikowali się wówczas na Singapore Major, gdzie formacja zajęła zaskakująco wysokie 5-6. miejsce, eliminując po drodze właśnie Fnatic czy chińskie Vici Gaming. Pozostała część sezonu była dla Neon raczej do zapomnienia.

Wysokie oczekiwania w stosunku do Fnatic

Przypomnijmy, że w wyniku niedawnych zmian we Fnatic zwolniły się miejsca na pozycji midlanera i offlanera, niemniej w związku z przyjściem nowych zawodników kapitan drużyny, Anucha „Jabz” Jirawong, powrócił z roli soft supporta na offlanera. Dzięki temu każdy gracz będzie występować na swojej komfortowej pozycji. Jabz, który jest Malezyjczykiem, będzie komunikować się po filipińsku, ponieważ wszyscy pozostali członkowie składu pochodzą właśnie z Filipin.

Co istotne, nowe nabytki wydają się być naprawdę konkretnym wzmocnieniem zespołu. Wobec tego możemy zakładać, że pewny awans na The International 11 jest głównym i jedynym celem Fnatic w nadchodzącym sezonie. Każdy inny wynik z tak naładowanym gwiazdami składem uznany będzie za porażkę. Tak czy inaczej, podopieczni Lee „SunBhie” Jeong-jae rozpoczną swoje zmagania w Pierwszej Dywizji południowoazjatyckiej Regionalnej Ligi DPC 1 grudnia.

Obecny skład dywizji Doty 2 we Fnatic:

  • Marc Polo Luis „Raven” Fausto
  • Armel Paul „Armel” Tabios
  • Anucha „Jabz” Jirawong
  • Djardel „DJ” Mampusti
  • Jaunuel „Jaunuel” Arcilla
  • Lee „SunBhie” Jeong-jae – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Raxxo zagra w LFL? Elyandra Esport zainteresowana Polakiem

Czyżby zapowiadało się na kolejnego Polaka w Ligue Française de League of Legends? Na to wskazują źródła portalu Upcomer, które twierdzą, że jeden z n...