Wtorek to nie tylko ESL Pro League Conference. Rodzimych graczy Counter-Strike'a zobaczymy też w ramach innych rozgrywek międzynarodowych, w tym także przy okazji ruszającej dziś czwartej kolejki ESEA Premier Season 39.

AGO i Wisła w grze

Przed szansą na drugie w tym sezonie zwycięstwo stanie x-kom AGO. Popularne Jastrzębie jeszcze w trakcie pierwszego tygodnia zmagań rozprawiły się z Sinners Esports, potem jednak czekała je dłuższa przerwa. Gracze warszawskiej organizacji wrócili do gry dopiero teraz i to od razu z przytupem – wszak na ich drodze stanie lider grupy A, Team Finest. Międzynarodowy skład, mimo że jest beniaminkiem, wygrał wszystkie cztery dotychczasowe spotkania i niespodziewanie stał się jednym z kandydatów do awansu do play-offów. Pytanie więc, czy AGO uda się zastopować ten triumfalny marsz? Trudne zadanie czeka również na Wisłę All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda, która kilka godzin wcześniej rozegra swój mecz w EPL Conference, mierzyć się będzie z zawsze groźnymi Francuzami z DBL Poney. Dla Wiślaków będzie to okazja, by w końcu otworzyć swój punktowy dorobek, bo w pierwszym tygodniu się to nie udało.

CZYTAJ TEŻ:
Polacy rozpoczynają walkę o ESL Pro League Season 15

Ruszają play-offy dywizji profesjonalnej PLE

W akcji zobaczymy również MOUZ NXT. Zespół Kamila „siuhego” Szkaradka i Huberta „Szejna” Światłego wczoraj pokonał Nexus Gaming i dziś spróbuje postawić kolejny krok na drodze do play-offów trzeciej odsłony Pinnacle Fall Series. Tym razem przeszkodą na drodze młodych Myszy będą Finowie z HAVU Gaming. Nieco wcześniej zaś Mateusz „matty” Kołodziejczyk, Mateusz „n0tice” Wolniak i ich koledzy z eClub Brugge zagrają z BLUEJAYS przy okazji fazy grupowej europejskiego Funspark ULTI 4. Co warte wspomnienia, rusza również faza pucharowa dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. O miejsce w półfinale postara się m.in. Lodis by Illuminar, na którego drodze stanie ThunderFlash. Kilka godzin później zaś podopieczni Macieja "Luza" Bugaja z Ungentium staną naprzeciwko Opera GX Phantoms.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

23 listopada
17:00 eClub Brugge vs BLUEJAYS BO3 transmisja
18:00 MOUZ NXT vs HAVU Gaming BO3 transmisja
18:00 Lodis by Illuminar vs ThunderFlash BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs DBL Poney BO3 transmisja
19:00 x-kom AGO vs Team Finest BO3 transmisja
21:00 Ungentium vs Opera GX Phantoms BO3 transmisja