ESL Pro League Conference było dla dwóch polskich drużyn CS:GO szansą na awans do najważniejszej obecnie ligi na świecie. Zarówno Wisła All iN! Games Kraków, jak i Anonymo Esports nie sprostały jednak zadaniu i po turnieju dokonały zmian w składzie. O tym, że na ławkę rezerwowych Białej Gwiazdy trafił Kuba "Markoś" Markowski, informowaliśmy już kilka dni temu, dziś natomiast Anonimowi ogłosili, iż Kacpra "Kylara" Walukiewicza w wyjściowej piątce zastąpi Patryk "Demho" Tomaszewski.

Kylar występował w Anonymo od powstania organizacji, która ściągnęła go z AVEZ Esport. To właśnie tam Walukiewicz stawiał pierwsze poważne kroki na rodzimym podwórku, wspólnie z Kamilem "KEiem" Pietkunem zyskując uznanie wielu kibiców. Przenosiny do nowego zespołu wiązały się ze wzrostem oczekiwań – tych Anonimowi w 2021 nie zdołali spełnić, bo lista ich osiągnięć nadal ogranicza się do awansu na Flashpointa... kilka miesięcy temu. Nie pomogły roszady kadrowe – i te awaryjne, i te planowane. Nawet po angażu Michała "snatchiego" Rudzkiego i Karola "rallena" Rodowicza drużyna nie zdołała wygrać ESL Mistrzostw Polski ani awansować do ESL Pro League. – Po turnieju EPL Conference Kacper poinformował nas, że chciałby spróbować swoich sił w nowym środowisku. Wspólnie stwierdziliśmy, że przesunięcie go na ławkę rezerwowych będzie najlepszym rozwiązaniem dla obydwu stron – czytamy w oficjalnym komunikacie.

W związku z tym do podstawowego składu Anonymo wraca Demho, który w ostatnich tygodniach pełnił rolę szóstego zawodnika. Tomaszewski pojawił się na radarach ANO, gdy na boczny tor odsunął się Wiktor "mynio" Kruk. Gdy pojawiła się możliwość ściągnięcia snatchiego i rallena, Demho pozostał w organizacji, co teraz można było wykorzystać. – Takie ułożenie zespołu zostanie minimum do końca roku – zapowiada formacja.

Debiut przemeblowanego Anonymo dziś w otwartych kwalifikacjach do ESL Challenger Anaheim 2022. Pierwszy mecz najszybciej o 18:00.

Tak obecnie wygląda skład Anonymo Esports:

  • Paweł "innocent" Mocek
  • Janusz "Snax" Pogorzelski
  • Karol "rallen" Rodowicz
  • Michał "snatchie" Rudzki
  • Patryk "Demho" Tomaszewski
  • Kacper "Kylar" Walukiewicz – rezerwa
  • Adrian "imd" Pieper – trener