O potencjalnych ruchach kadrowych w szeregach G2 Esports plotkuje się już od kilku tygodni. Sytuacji nie zmieniły nawet niedawne zapewnienia Nemanji „huNtera-” Kovača, który stwierdził, że jego zespół bynajmniej nie zamierza dokonywać zmian.


Śledź transfery na scenie Counter-Strike'a:


Fiński prowadzący w G2?

Do innych informacji dotarł jednak Guillaume „neL” Canelo z serwisu 1pv. Według źródeł francuskiego dziennikarza na celowniku G2 znalazł się Aleksi "Aleksib" Virolainen, który w 2019 roku doprowadził ENCE do wicemistrzostwa świata. Obecnie Fin związany jest zaś z OG, które z pewnością nie byłoby skłonne do rozstania ze swoim kapitanem, którego umowa ważna jest jeszcze przez rok. Niemniej nie wiadomo, jak na taki ruch zapatrywałby się sam 24-latek, dla którego przenosiny do drużyny Samurajów byłyby oczywistym awansem sportowym. Tym bardziej że jego obecna ekipa mimo usilnych prób nie potrafiła dotąd na stałe zadomowić się w ścisłej światowej czołówce i zabrakło jej m.in. podczas ostatniego Majora.

Co z m0NESYM i emim?

Canelo podzielił się również wiedzą na temat innych zmian, o których dużo się ostatnimi czasy mówi. Jeżeli chodzi o Ilyę "m0NESY'EGO" Osipova to wbrew doniesieniom innych dziennikarzy, G2 ma być jedyną formacją, która przystąpiła do wyścigu o młodego Rosjanina. Rozmowy co prawda wciąż trwają, ale na ten moment nic nie zostało jeszcze podpisane i nie wiadomo, jak sytuacja się rozwinie. Możliwe więc, że mimo wielu plotek 16-latek ostatecznie pozostanie w Natus Vincere. Skomplikowała się za to sprawa Luki "emiego" Vukovicia. Serb typowany był na nowego trenera zespołu, ale oczekiwana przez FPX kwota odstępnego skłoniła Samurajów do rozważenia innych opcji na rynku.